INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) pokračuje ve svých snahách o podporu českých firem a jejich spolupráce se zahraničními partnery. Ve dnech 23. – 24. června proto pořádá další podnikatelskou misi, která doprovodí premiéra Bohuslava Sobotku při jeho návštěvě Rakouska. „Vnímáme ji jako podtrhnutí dobrých politických, ale zejména nadstandardních obchodně ekonomických vztahů,“ řekl prezident SP ČR Jaroslav Hanák, který podnikatelskou misi vede.

Podle aktuálního průzkumu SP ČR je Rakousko nehledě na blízkost a navázané ekonomické vztahy na 23. příčce zájmu českých exportérů o informace o podnikání v této zemi. Před Rakouskem jako zajímavou exportní destinací je ze zemí EU pouze Německo, Británie, Polsko, Rumunsko, Bulharsko a Švédsko.

Mise, na jejímž programu bude i Česko-rakouské fórum za účasti premiéra Bohuslava Sobotky, se účastní zástupci půldruhé desítky firem a společností působících v oborech jako přesné strojírenství, elektrotechnika a elektronika, výroba ocelových konstrukcí, v automobilovém průmyslu či slévárenství.

Význam ekonomického partnerství se sousedním Rakouskem je zřejmý – vždyť jde o třetího největšího investora v naší zemi. „Pro český byznys je důležitá intenzivní oboustranně prospěšná spolupráce, a to zejména v oblasti vývoje, výzkumu a inovací i v oblasti kybernetické revoluce nazývané Průmysl 4.0,“ konstatoval Jaroslav Hanák. V zájmu obou zemí je rozvoj spolupráce v oborech s vysokou přidanou hodnotou, proto v delegaci nechybí reprezentanti Asociace nanotechnologického průmyslu ČR zastupující vysoce úspěšné a perspektivní odvětví.

Jaroslav Hanák připomněl, že české firmy jsou konkurenceschopné a mají dostatek zkušeností, odbornosti i know-how. „Věřím, že nehledě na blízkost našich zemí, silné propojení ekonomik a podnikatelských vazeb i tato mise může přinést pozitivní efekt osobních setkání členů mise s rakouskými protějšky,“ dodal.

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3