INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Akciové trhy a jejich stabilita jsou úzce provázány s geopolitickými událostmi. Není tedy divu, že do jejich poměrně ustálené prorůstové tendence nyní neblaze zasáhly politické události na Ukrajině, respektive hrozící válečný konflikt. I v takových časech však lze s dobře nastaveným portfoliem obstát a není třeba měnit zvolenou investiční strategii. Řešení existuje pro zkušené i začínající investory.

„Domnívám se, že relativně jednoduchou situaci mají ti, kteří investují s dlouhodobým horizontem a navíc pravidelně. Historie nás učí, že opravdu dobře diverzifikované portfolio je schopno zvládnout i válečné konflikty,“ říká  Aleš Prandstetter, investiční stratég společnosti ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost, a dodává: „Není tedy třeba měnit svou investiční strategii. Podobných hrozeb se v budoucnu zjeví jistě více a reakce na každou z nich by investora stála zbytečné nervy a peníze navíc.“  

Pokud jde o začínající investory, je třeba se mít na pozoru a investici rozložit do více tranší. „V období vyšší volatility trhů je dobré investici diverzifikovat i časově, čímž se dá i v napjatějších dobách vyhnout většímu riziku, plynoucímu z extrémní kolísavosti,“ uzavírá Aleš Prandstetter. 

Podle Aleše Prandstettera přinesou i v letošním roce investice do akcií rozumný výnos za předpokladu, že napjatá mezinárodní situace nepřeroste ve skutečnou nebo ekonomickou válku. Výrazné zisky slibuje zejména obor luxusního zboží, kde marže nejsou pod příliš velkým tlakem a značky si mohou ceny do jisté míry určovat. Poptávka po luxusním zboží roste v průměru třikrát rychleji než globální HDP, přičemž růst tržeb pochází především ze států mimo území Evropy, zejména z Číny. Růstová je i oblast cestovního ruchu a s ním související akciové tituly.  Dařit by se mohlo také segmentu sportovního oblečení.

 (tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3