INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

CSOB_logoJen za loňský rok využili klienti ČSOB a Ery své platební karty k více než 77 milionům transakcím, což představuje oproti roku 2010 zvýšení o více než 16 %. Tento značný vzestup byl zapříčiněn zejména nárůstem internetových transakcí. Placení po síti je totiž díky službě 3D Secure, se kterou přišla ČSOB, výrazně bezpečnější.

„Za poslední tři roky se počet transakcí u obchodníků, včetně internetových, pravidelně meziročně zvyšuje. Klíčem k růstu je přitom vnímání tohoto kanálu jako dostatečně bezpečného – i proto jsme loni na podzim zavedli službu 3D Secure, která bezpečnost výrazně zvyšuje. Věřím, že i to pomohlo k růstu počtu transakcí," řekl Peter Demjanovič, ředitel útvaru Karty ČSOB.

Během posledních dvou let bylo platebními kartami ČSOB a Ery zaplaceno u obchodníků téměř 90 miliard korun. Nejvíce lidé utrácí za služby spojené s cestováním a dopravou, či za aukční a slevové portály, telekomunikační služby, on-line sázení, vstupenky do divadel nebo na různé kulturní akce. S rostoucím množstvím transakcí na internetu pochopitelně přichází i vyšší počet případů zneužití platebních karet. Díky technologii 3D Secure jsou však platby kartou na internetu bezpečnější. „Od loňského září, kdy byla služba spuštěna, si ji aktivovalo již přes 100 tisíc klientů," podotýká Peter Demjanovič.

Aktivace služby zabezpečení internetových plateb kartou je velice jednoduchá. Zákazníci si ve svém internetovém bankovnictví nebo na obchodním místě pouze nastaví číslo mobilního telefonu pro zasílání SMS hesla. Funkce je poté během chvíle zprovozněna. Nastavené číslo je možné samozřejmě kdykoli změnit. Celý proces ověřování platby je následně rozšířen o jednorázové heslo zaslané přímo na mobilní telefon klienta. Platba samotná probíhá tak, jako doposud. Po zadání bezpečnostních údajů karty však klientovi dorazí na mobil ještě ověřovací SMS klíč, kterým platbu potvrdí.

Další informace najdete na stránkách: www.platimbezpecne.cz

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3