INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Uvedené výsledky potvrzují, že po mnoha letech růstu pojistného trhu došlo poprvé v moderní historii k jeho mírnému poklesu. Celkové předepsané pojistné 30 členských pojišťoven ČAP se v průběhu roku snížilo o 0,6 %, tedy o zhruba 860 mil. Kč. Členové České asociace pojišťoven (ČAP) vybrali celkem na pojistném téměř 150 miliard Kč. Při poklesu tempa růstu ekonomiky došlo také k mírnému snížení poměru předepsaného pojistného k HDP na úroveň 4,1 %. Výsledek pojistného trhu zachraňovalo stejně jako v předchozích letech životní pojištění. Zpomalená dynamika tohoto segmentu však nestačila na to, aby celý trh zůstal v černých číslech.

- Životní pojištění členů České asociace pojišťoven sice narostlo o 2,3 % na celkových 45,8 miliardy Kč, neživotní pojištění však kleslo na 71,4 miliardy Kč, tedy o 1,8 %. Pozitivním trendem je téměř 3% růst běžně placeného pojistného, které tvoří stabilní základ pro dlouhodobý rozvoj pojistného trhu.

- Neživotní pojištění stagnuje či mírně klesá už několik let. Nepříznivý vývoj je stále zapříčiněn pojištěním automobilů, kde výběr pojistného meziročně klesl o 9,4 % v případě povinného ručení a o 4,7 % v případě havarijního pojištění.

- Pozitivní 3,5 % růst zaznamenal v loňském roce segment podnikatelských pojištění .

ČAP v roce 2011 opět rozšířila rozsah svých činností v legislativě, stěžejní úsilí věnovala implementaci směrnice Solvency II, návrhu novely zákona o pojisťovacích zprostředkovatelích a likvidátorech, podílela se na přípravě zákona o pojištění odpovědnosti zaměstnavatele za škodu z pracovního úrazu nebo nemoci z povolání aj. Celkem ČAP v roce 2011 připomíkovala 37 návrhů právních předpisů a koncepčích a konzultačních materiálů. Mimořádné úsilí zaměřila na sledování legislativního procesu u návrhu nového občanského zákoníku.

Nedílnou součástí Výroční zprávy ČAP jsou podrobné statistické údaje i vytyčené cíle, kterých se ČAP chystá dosáhnout v roce 2012.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3