INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Podcenit cestovní pojištění v zimní sezoně se rozhodně nevyplácí, vyplývá to ze statistik ERGO pojišťovny. Ve srovnání s předchozím rokem počet škod ERGO v zimní sezoně meziročně vzrostl o 15 %. „Naši klienti si ovšem riziko uvědomují, což dokazuje nárůst uzavřených smluv. Ten se zvýšil o 7 % (na 100 000 smluv),“ řekl Pavel Šuranský, člen představenstva společnosti. Potvrzuje se také trend cestovat v zimě do teplých destinací.

Statistiky ERGO pojišťovny potvrzují, že roste nejen počet, ale také výše škod. Ve srovnání s předchozí zimní sezonou jde o pětiprocentní nárůst v celkovém objemu škod. Tři čtvrtiny případů jsou spojené se zdravotními potížemi – vedou úrazy, nemoc a 6 % patří také stomatologickým zákrokům. V případě nemocí je v porovnání s letní sezonou překvapivě mnohem méně angín a podobných nemocí. Zato úrazy související s lyžováním jsou časté a nebezpečné. Běžně se jejich plnění pohybují v řádu desítek tisíc Kč (průměrná škoda spojená s lyžováním je 20 tisíc Kč), ovšem při těžších zlomeninách nejsou výjimkou ani částky výrazně přesahující 100 tisíc Kč.

Žaloby na viníky nehod

Riziko ale nepředstavují jen úrazy a nemoci. Není také tajemstvím, že ve většině alpských středisek se stále častěji objevují žaloby na viníky nehod a srážek na sjezdovkách s požadavkem placení částek v řádu milionů korun, což by lyžaři neměli podceňovat. A to i v případě, kdy se například jednalo jen o naražené končetiny a při nehodě nedošlo k žádnému vážnému zranění. Postižení se snaží dokonce vymáhat odškodné i za psychické následky. V případě srážky s lyžařem je tedy vhodné si vše důkladně zdokumentovat – např. za pomoci fotografií a případně i videa z místa či výpovědi svědků. A především je pro takové případy důležité mít sjednáno pojištění odpovědnosti vůči třetím osobám s dostatečným krytím. Tedy v minimální výši alespoň 2 milionů Kč. Mimochodem velmi podobnou částku z odpovědnosti za způsobení úrazu při sjezdovém lyžování v uplynulých měsících ERGO pojišťovna vyplácela.

Nezanedbatelná je i asistenční služba na vysoké úrovni. Ostatně sám si ji před rokem na vlastní kůži zkusil i člen představenstva ERGO pojišťovny Pavel Šuranský. „Na Velikonoční pondělí jsem loni lyžoval v Alpách jako jediný dospělý se třemi teenagery a jeden z nich po pádu utrpěl, i přestože měl helmu, otřes mozku, což znamenalo 48hodinový pobyt v nemocnici. Ocenil jsem nejen následnou úhradu zvýšených nákladů, ale i pomoc v podobě průběžných konzultací s lékařem v České republice, která je součástí asistence. Toto uklidnění bylo potřeba o to více, že kromě starostí o zdraví dítěte byla sama o sobě značným stresem i nutnost sehnat na Velikonoční pondělí náhradní ubytování.“

Pozor na zavazadla!

 Význam má cestovní pojištění nejen pro Vás, ale také pro Vaše zavazadla. Plnění pojistného v důsledku problémů se zavazadly tvořilo u ERGA 13 % z celkového počtu případů škod. A nejde jen o lyžaře. V posledních letech se objevuje totiž nový trend – za teplem v zimě cestuje stále větší počet Čechů, ale zároveň při těchto cestách mírně klesá počet drobnějších škod a nehod. Souvislost to má nejspíš i s tím, že v této době vyráží na dovolenou více starších lidí nebo rodin s dětmi předškolního věku. Tyto statistiky potvrzují také cestovní kanceláře a agentury, pro něž se právě senioři v poslední době stávají atraktivní cílovou skupinou.

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3