INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zvítězila s projektem Potraviny na pranýři v anketě Mobilní aplikace roku v kategorii Aplikace pro lepší svět. Výsledky oznámil pořadatel ankety TUESDAY Business Network během včerejšího slavnostního večera. Celkové pořadí určily hlasy veřejnosti, ankety se účastnilo kolem 12 000 hlasujících.

Mobilní aplikaci Potraviny na pranýři spustila SZPI v září 2013 a v současnosti ji využívá přes 27 000 spotřebitelů. Jejím prostřednictvím se mj. mohou uživatelé seznámit s nebezpečnými, falšovanými a nejakostními potravinami, které inspekce zjistila v tržní síti, dále pomocí GPS modulu aplikace informuje spotřebitele, ve kterých prodejnách v okolí zjistila SZPI pochybení. Aplikace také umožňuje spotřebiteli podat podnět inspektorátu SZPI přímo z prodejny, kde narazil na závadnou potravinu. Služba je k dispozici spotřebitelům bezplatně a je možné ji instalovat na mobilní telefony a tablety s operačními systémy Android, iOS (Apple) a Windows Phone. Inspekce aplikaci průběžně doplňuje o další služby, novinky mohou spotřebitelé očekávat i v nejbližší době.

 

Mobilní aplikace je odnoží webového portálu Potraviny na pranýři, na kterém SZPI od roku 2012 zveřejňuje detailní výsledky svých kontrol, zejména zjištění nebezpečných, falšovaných a nejakostních potravin v prodejnách a ve výrobě potravin a radí spotřebitelům, jak předejít nákupu nevyhovujícího zboží na často nepřehledném trhu s potravinami. Portál navštívilo téměř 2 800 000 spotřebitelů a dvakrát získal ocenění Křišťálová lupa v kategorii Veřejně prospěšná služba.

 

SZPI vnímá vítězství v kategorii Aplikace pro lepší svět jako ocenění práce všech zaměstnanců, bez jejichž každodenního přispění by nebylo možné veřejnosti tyto služby poskytovat.

 

(tz)

 

 

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3