INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Vláda na svém zasedání schválila "Národní plán sítí nové generace", který definuje strategický přístup České republiky při výstavbě sítí nové generace. Národní plán je předpokladem pro realizaci specifického cíle 4. 1 Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) s názvem "Zvětšit pokrytí vysokorychlostním přístupem k internetu". Důležitou součástí Národního plánu je i tzv. mapa pokrytí infrastruktury, ze které vyplývá, v jakých lokalitách neexistují přístupové sítě nové generace a ani na základě tržních mechanizmů se nehodlají budovat. Tyto lokality (tzv. bílá místa) pak mohou být předmětem podpory z veřejných zdrojů dle specifického cíle 4. 1 OP PIK.

"Na základě Národního plánu dojde ke zvýšení míry dostupnosti kvalitního vysokorychlostního připojení domácností a podnikatelů k internetu, které v konečném důsledku pozitivně ovlivní hospodářský růst České republiky a přispěje ke zvýšení konkurenceschopnosti českých podnikatelů", řekl ministr Mládek.

Stát může podpořit rozvoj sítí elektronických komunikací prostřednictvím podpory veřejných zdrojů, která však musí být směřována pouze do lokalit, ve kterých selhávají tržní mechanizmy, aby nedošlo k vytěsnění soukromých investic. Druhým nástrojem je odstraňování legislativních a jiných bariér, které brání v budování sítí elektronických komunikací. Tyto dva nástroje tvoří páteř Národního plánu rozvoje sítí nové generace.

Podle výsledků statistického šetření v roce 2015 bylo počítačem a přístupem k internetu vybaveno více než 3,1 milionu českých domácností (73 %). Budování sítí nové generace se předpokládá prostřednictvím investic soukromého sektoru a s podporou z veřejných zdrojů tak, aby do roku 2020 měli všichni obyvatelé možnost vysokorychlostního připojení rychlejšího než 30Mbit/s a aby nejméně polovina domácností měla možnost internetového připojení s rychlostí 100 Mbit/s a více.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3