INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Premiér Bohuslav Sobotka se u příležitosti návštěvy Berlína setkal s výkonným členem představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK) Bernardem Bauerem a dalšími více než 20 významnými německými investory.

Sobotka zdůraznil, že Německo je nejdůležitějším obchodním partnerem České republiky a že prohlubování česko-německých vztahů představuje velkou část jeho práce. Kromě ekonomické situace v ČR se na setkání hovořilo o podpoře výzkumu a vývoje, transferu technologií a řešila se otázka, jak může česká vláda přilákat do země nové investory.

„Podpora ekonomického růstu, zahraničních investic, exportu, zaměstnanosti a technického školství jsou stěžejními prioritami mé vlády,“ prohlásil český premiér. Cílem je především zajistit takové podmínky, které by podporovaly investice a přispěly tak ke vzniku nových pracovních míst, dodal Sobotka.

ČNOPK nedávno zveřejnila výsledky svého konjunkturálního průzkumu. Z nich vyplývá, že 92 procent dotázaných by si pro své investice opět vybralo Česko. Nicméně velké starosti dělají německým investorům působícím v ČR nedostatečná transparentnost při zadávání veřejných zakázek, právní nejistota a zastaralý vzdělávací systém, který není dostatečně orientovaný na praxi. „Během pouhých čtyř let klesl investiční faktor kvalifikace zaměstnanců v hodnocení investorů působících v Česku z druhého místa na šesté. Při tom lidské zdroje představují pro zemi bez významných zdrojů surovin, jako je Česká republika, ten nejdůležitější kapitál,“ řekl výkonný člen představenstva ČNOPK Bernard Bauer. Česko by se proto mělo stát zemí inovací.

Premiér Sobotka zdůraznil, že bere názory německých investorů na investiční podmínky v ČR velmi vážně.

15. května vystoupí Bohuslav Sobotka na výroční členské schůzi ČNOPK s přednáškou na téma „Výzvy českého hospodářství v příštích deseti letech“.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3