INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

 

Marek Placek 2Třiadvacetiletý Marek Plaček získal v Londýně 25. září hned dvě ocenění Design & Architecture Awards 2015. První získal v kategorii Inerior Design - Living Space a druhou v Europe Interior design – Residential  £5 milion+.  Šlo přitom o jeho první projekt, na kterém v Londýně pracoval.

Přísná porota složená z architektů a interiérových designérů hodnotila složitost projektu budovaného z návrhu, estetickou stránku či smysl pro účel. Španělská vila s názvem Casa Alegra byla nominovaná hned v pěti kategoriích. Zvítězila ve dvou.

 

Když jsem poprvé uviděl plány této budovy, zůstal jsem stát s otevřenou pusou. Viděl jsem vizualizace a bylo mi jasné, že tohle je něco speciálního. V plánech byla rozkreslená vila za 26 milionů euro,“ vzpomíná Plaček, který měl na starosti technickou stránku věci spojenou s kreativní činností.

 

K této práci se přitom dostal náhodou, když vloni na podzim odpověděl na inzerát v angličtině. „Moc jsem ho nepochopil. Bylo tam zmíněno, že společnost je v Anglii, ale projekt, na který potřebují někoho sehnat, je ve Španělsku,“ vzpomíná Plaček, který v té době chodil na vysokou školu. Studium ekonomie ho ale příliš nebavilo a tak nabídku po diskuzi s rodiči přijal.

 

Potřebné znalosti týkající se designu získal Plaček už na pražské střední škole.  „Vystudoval jsem Soukromou střední školu výpočetní techniky v Praze, kterou považuji za svou hlavní studnu vědomostí. Doteď používám programy, se kterými jsem se naučil pracovat už na střední,“ říká Plaček, který má ve firmě na CAD Designér na starosti tvorbu plánů a nákresů, prezentací a vizualizací pro klienty. Zda je zrovna interiérový design jeho vysněnou prací, zatím sám neví.

 

 Foto: SSSVT.cz

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3