INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 19. rokem

vran kopieMimořádně autentické příběhy mladých lidí z dětských domovů přináší další díl z edice Hejno bílých vran, tentokrát s podtitulem Tvoje volba. Již třetí pokračování vydává yourchnace o.p.s., která u nás realizuje integrační projekt Začni správně.

Ten za dobu své existence pomohl stovkám mladých lidí, kteří se po odchodu z dětského domova či pěstounské péče musí postavit na vlastní nohy. Kniha bude pokřtěna 16. října 2017 v Břevnovském klášteře v Praze. Křest bude součástí slavnostního programu předávání ocenění Bílá vrána.

„Naše kniha opět mapuje příběhy lidí, kterým se podařilo uspět i přesto, že nemají běžnou rodinu a vyrůstali v dětském domově či pěstounské péči. A jejich život nebyl peříčko. Potýkali se s dluhy, nemohli najít práci, ocitli se na kratší či delší čas bez domova. Není to vyprávění o celebritách, na konci nejsou vydělané miliony, jsou to takové obyčejné lidské životy, které ale stojí za to zaznamenat. Vyrovnat se s minulostí, která byla mnohdy o dost těžší, než by malé dítě mělo mít, překonat předsudky svého okolí, pochyby o sobě samém, křivdy a zranění způsobená těmi, kdo měli dávat v první řadě lásku – to chce přeci chce spoustu odvahy a vnitřní síly. A proto věříme, že pro čtenáře bude kniha obrovskou inspirací,“ říká Gabriela Křivánková. spoluzakladatelka a předsedkyně správní rady yourchance o.p.s. a také jedna z autorek knihy Hejno bílých vran aneb Tvoje volba. Stejný námět měly i předešlé dva díly z edice: Hejno bílých vran aneb …Když opustíte děcák a Normálně žít.

Autorský tým a osobnosti

Knížka vyšla na začátku října a je složena z rozhovorů s mladými lidmi a také příspěvků patronů projektu Začni správně. Patří mezi ně herečka Eva Josefíková, sopranistka a designérka Markéta Mátlová, tanečník Tomáš Marek a herec, režisér a scénárista Jiří Mádl, jehož ArteFond yourchance o.p.s. spravuje. ArteFond je zaměřen na podporu umělecky nadaných dětí z dětských domovů a pěstounských rodin.

Autorský tým knihy tvoří Gabriela Křivánková, spoluzakladatelka a předsedkyně správní rady yourchance o.p.s., Jana Merunková, spoluzakladatelka a ředitelka yourchance o.p.s a publicistka Pavlína Marjanovičová. Obrazově knihu fotografiemi doplnil hendikepovaný fotograf Lukáš Petr Tesař, který se věnuje street art a fashion fotografii a podílí se na řadě projektů v neziskovém sektoru.

Kniha bude za doprovodu patronů slavnostně pokřtěna 16. října 2017 v Tereziánském sále Břevnovského kláštera v Praze. Křest je součástí slavnostního programu u příležitosti čtvrtého vyhlášení výsledků ocenění Bílá vrána, které uděluje yourchance o.p.s. Toto ocenění má upozornit na nesmyslnost předsudků vůči těmto mladým lidem, na které velmi často narážejí. Stejně tak je cílem ocenění představit inspirativní příběhy těchto mladých lidí, kteří proces osamostatnění již zvládli.

Ocenění Bílá vrána je tradičně udělováno ve třech kategoriích. Kategorie „Mladý člověk“ je určena všem mladým lidem, kteří dokázali vstup do samostatného života zvládnout a vyrovnat se s překážkami, které na ně čekaly.
V další kategorii „Zaměstnavatel“ získají ocenění zaměstnavatelé poskytující dětem z dětských domovů pracovní příležitosti.
Oceněni budou také jednotliví zaměstnanci dětských domovů, kteří své svěřence na startu jejich životů podporují. Kategorie nese název „Poklad v srdci“.

„Cílem ocenění je nejen inspirovat ty, které osamostatnění teprve čeká, ale i snaha pomoci překonat předsudky společnosti, která je skeptická vůči osobám, jež vyrůstali mimo vlastní rodinu. Vzhledem ke složitosti této situace nejsou tyto úspěchy zdaleka samozřejmé a všichni, kteří tento přechod zvládnou, jsou v podstatě takovými bílými vránami,“ vysvětluje Jana Merunková, ředitelka yourchance o.p.s.

Projekt Začni správně realizuje youchance o.p.s. za finanční podpory Nadace DRFG.

Speciální poděkování patří společnostem Mercedes-Benz Praha, Nadační fond Avast, Lasvit, Manpower Group, W.A.G. payment solutions a dále Marii Veronice Winklerové, která významně podporuje projekt Začni správně a Nadaci KB Jistota, která finančně podporuje práci v Ústeckém kraji.

O yourchance o.p.s.

yourchance o.p.s. prosazuje potřebné změny v oblasti výuky finanční gramotnosti, principech podnikání a rozvoji podnikavosti žáků základních a středních škol a v oblasti integrace mladých dospělých opouštějících instituce náhradní rodinné výchovy. Zaměřuje se především na rozvoj schopností učitelů vyučovat finanční gramotnost tak, aby ze škol odcházela mladá generace, která má pevně zakotvené principy zdravého finančního rozhodování a připravuje pro to i metodickou podporu. Důležitou oblastí, na kterou zaměřuje yourchance o.p.s. svou pozornost, je podpora mladých lidí odcházejících z dětských domovů a pěstounské péče.

(tz)

Slovo ke dni

  • Pivaři utíkají z hospod

    Ukazuje se, že opatření vlády fungují. Díky mnoha restrikcím a povinnostem se mění zvyky českých štamgastů. Opouštějí hospody a míří do privátů. Vypovídá o tom statistika o spotřebě alkoholu. Z roku na rok vytočili hostinští o 4,2 procenta piva méně. Ale holdování pivu se lidé nevzdávají, pije se stejně. Jenže v restauraci si k pivu už cigaretu nezapálíte. A kvůli zavedení EET, kontrolních hlášení a dalších administrativních opatření otevřených pohostinství, a to hlavně na venkově, ubývá. Pivaři také nevidí důvod, proč vysedávat mezi poloprázdnými stěnami a zaplatit za to víc. Stát asi tento vývoj neočekával, alespoň politici byli optimističtí a tvrdili, že opak se stane skutečností, navzdory selskému rozumu. Zajímavé, že teď v předvolební kampani se už k těmto svým činům vládní koaliční strany nehlásí. Pavel Kačer

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Říjen 2017

INZERCE

Partneři

Generální partner:

TOSlogo 172

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

gascontrol 175logo KOB

Vyšlo u nás 

 

Partneři plus:

tsoft VSPAP 160 EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3 logo_zts_87_2 ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

Hlavní odborný partner: logo-npk Odborní partneři: csj105 sok67 cia 60 svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105

INZERCE