INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

IMG 2487Už koncem letošního roku by mohli řidiči elektromobilů nabít baterii svého vozu na odpočívadle Autohof Strohofer u dálnice A3 mezi Frankfurtem a Norimberkem. Společnost E.ON zde postaví první ultrarychlou nabíjecí stanici.

Elektromobilisté z České republiky tak budou moci přejet přes celou Evropu bez obav z nedostatku energie.

Nové nabíječky vznikají po celé Evropě se záměrem vytvořit celoevropskou síť rychlých nabíjecích stanic. S tímto cílem zahájí letos na podzim společnosti E.ON a CLEVER výstavbu vůbec první komerční ultrarychlé nabíjecí stanice u dálnice mezi Frankfurtem a Norimberkem. Ta vznikne na jednom z největších dálničních odpočívadel v Evropě, Autohof Strohofer, na němž zastavují motoristé projíždějící přes uzel na dálnici A3.

„Například motoristé, kteří vyjíždějí z České republiky a nabijí svůj elektromobil za 40 minut u Humpolce, by měli na jedno nabití bez problémů dojet k nové rychlonabíjecí stanici a zde během 15 minut nabít svůj elektromobil na dalších 400 kilometrů. Do budoucna by se tato doba nabíjení mohla zkrátit na 5 až 6 minut,“ říká Hana Pásková ze společnosti E.ON.

Síť veřejných nabíjecích stanic se rozšiřuje i v Česku, kde je jich kolem stovky, z toho kolem třiceti je rychlonabíjecích. Další se za podpory evropských fondů plánují především kolem páteřních tahů. „Hlavní překážkou rozšíření elektromobility už nejsou technické limity, ale spíše obava lidí, že se jim po cestě vybije baterie. Čím početnější bude síť nabíjecích stanic a čím rychleji si budou moci motoristé nabít svůj elektromobil, tím rychleji se elektromobilita může stát běžnou součástí našich životů,“ uvádí Miloslav Fialka ze společnosti E.ON.

Odpočívadlo v Geiselwindu pojme čtyři nabíjecí místa s modulární rychlostí nabíjení od 150 do 350 kW. Odpočívadlo na dálnici A3 bylo vybráno jako první lokalita z mnoha důvodu, jedním z nich je i jeho strategická pozice propojující Frankfurt s Norimberkem. Výstavba bude zahájena letos na podzim a otevření stanice je naplánováno na konec roku.

Rychlodobíjecí stanice ale nezůstane u našich západních sousedů osamocená. Německé ministerstvo dopravy vyčlenilo ve svém programu zaměřeném na rozvoj nabíjecí infrastruktury 300 milionů euro. Vzniknout by mělo 15 tisíc nových nabíjecích míst po celé zemi.

Rozvoj elektromobility čeká i Českou republiku. „Společnost E.ON v současné době realizuje a připravuje investice do sítě rychlonabíjecích stanic v rámci dvou dotovaných projektů FAST-E a EAST-E, jejichž cílem je instalace tohoto druhu nabíjecích stanic v dopravně významných lokalitách napříč Českem. Část instalací je nyní ve výstavbě a část bude spuštěna do konce roku,“ uzavírá Miloslav Fialka.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3