INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
V Česku vznikl první investiční fond zaměřený na umělecká díla. Investice do umění jsou podobně jako investice do orné půdy další možností, jak výhodně investovat v dobách nejistoty na trhu. Fond spravuje investiční společnost AVANT.

Investiční fond PROARTE získal povolení k činnosti od ČNB v červnu letošního roku, před několika dny byl zapsán do obchodního rejstříku a právě zahajuje svou činnost. Na investice do uměleckých děl, především obrazů má fond k dispozici desítky milionů korun. Jedná se o první fond s touto specializací v České republice, v zahraničí už podobné fondy vznikají delší dobu.

Fond má zatím tři akcionáře, ale očekává se zájem dalších investorů.

Založení a správu fondu má na starosti investiční společnost AVANT. Ta v zájmu efektivní správy fondu angažovala přední české odborníky na oblast umění, kteří přijali místa v představenstvu – Doc. Marii Klimešovou z Ústavu pro dějiny umění Univerzity Karlovy a PhDr. Martina Součka, vydavatele knih o českých i světových výtvarnících a pořadatele celé řady výstav o výtvarném umění.

„Naši klienti hledali především bezpečnou investici v neklidných dobách. Zároveň chtěli investovat do věcí, které mají rádi a kterým rozumí. Takové investice jsou podle našich zkušeností obvykle úspěšné," řekl Pavel Doležal, výkonný ředitel společnosti AVANT.

AVANT v Česku spravuje celkem 21 fondů v celkové hodnotě 6,5 mld. Kč, je jedním z klíčových hráčů na trhu a také nejrychleji rostoucím správcem fondů v Česku.

AVANT (AVANT Fund Management investiční společnost, a.s.)

AVANT je druhý největší správce fondů kvalifikovaných investorů v Česku. V současnosti spravuje 21 fondů s objemem majetku více než 6,5 miliard Kč. Jde o nejrychleji rostoucího správce fondů za poslední dva roky. Vlastníky společnosti jsou Natland Group (80 %, od června 2012) a Pavel Doležal, výkonný ředitel společnosti (20 %).

Více na www.avantfunds.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3