INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Čeští podnikatelé vyčerpali z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) od začátku roku již 11,1 miliardy korun v rámci žádostí o platbu na realizaci jejich projektů. Meziroční nárůst za stejné sledované období je vyšší o více než 2,6 mld. Kč. OPPI se tak řadí k nejefektivnějším operačním programům v ČR z pohledu čerpání.Aktuálním tématem evropských dotací se mimo rychlého čerpání stává rovněž maximální dočerpání programu.

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) se snaží v rámci OPPI dostat sto procent svěřených prostředků k příjemcům. Proto vyhlásilo v červnu výzvy z programů Rozvoj a Potenciál, kde v současné době probíhá vyhodnocování, aby mohli podnikatelé začít svoje záměry realizovat ještě na podzim. Mezi podnikateli jsou tyto programy oblíbené, jelikož se zaměřují jak na high-tech vývojová a výzkumná pracoviště ve firmách, tak na nákup zařízení pro malé a střední podniky.

S ohledem na blížící se konec programovacího období a nutnost vypořádat všechny projekty v realizaci v průběhu roku 2015, zavádí Ministerstvo průmyslu a obchodu řadu opatření vedoucí ke zrychlení čerpání. Jedním z těchto kroků je i zahájení řízení o odnětí dotace u projektů, které mají zásadní problémy s realizací termínů nebo projektových cílů.

„MPO se jako řídící orgán operačního programu snaží těmito kroky udržet tempo čerpání, protože nechceme dopustit žádnou ztrátu svěřených prostředků ze strany EU. OPPI patří k nejefektivněji čerpaným programům v České republice a my chceme, aby tomu tak zůstalo. Hodláme proto dočerpat Operační program Podnikání a inovace na maximum a dostat k podnikatelům veškeré zdroje přidělené EU na tento program,“ uvádí náměstek ministra pro oblast evropských fondů, výzkumu a vývoje Tomáš Novotný.

Cílem je získat prostředky z těchto uvolněných projektů na nové projekty ze zásobníků, které se tvoří v programech Rozvoj a Potenciál, a umožnit tak realizovat jiné rychloobrátkové projekty.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3