INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

 ČSOB již potřetí ve spolupráci s organizací P3 – People, Planet, Profit, o.p.s. vyhlašuje grantový program Stabilizace sociálních podniků určený na podporu sociálního podnikání. Po minulé pozitivní zkušenosti bude letos mezi vybrané sociální podniky nově rozděleno až 840 tisíc korun, což je více než dvojnásobek oproti předešlým ročníkům. Každý podpořený podnik získá finanční podporu ve výši až 100 000 korun a odborné poradenství v maximální hodnotě 40 000 korun určené k zefektivnění jeho činnosti. Uzávěrka pro podání žádostí je 11. září 2015. K dřívějším sociálním podnikům, které ČSOB podpořila, patřily například Lékořice, o.s., Joker, o.s., Chráněné dílny Vysočina, s.r.o. a další.

„V České republice funguje velké množství projektů, které umožňují vznik nových sociálních podniků. Na druhou stranu zde chybí programy, které by podporovaly již existující sociální podniky. ČSOB se proto rozhodla vydat se tímto směrem a přispět ke stabilizaci podniků, které už nějakou dobu fungují a potřebují pomoci. V tomto trendu pokračujeme již třetím rokem,“ přibližuje Alena Králíková, manažerka Společenské odpovědnosti ČSOB. Grantový program Stabilizace sociálních podniků je určen na podporu fungování již existujících sociálních podniků, které minimálně 2 roky vyvíjejí svou činnost. „Cílem programu je stabilizace a rozvoj stávajících sociálních podniků prostřednictvím finanční podpory a odborného poradenství,“ doplňuje Alena Králíková.

„Největším oceněním pro nás je, když vidíme, že naše peníze, ale i workshopy a další aktivity opravdu pomáhají na tom správném místě. Proto jsme se letos rozhodli v rámci grantu rozdělit dvojnásobnou sumu oproti předešlým rokům. Myslíme si, že pomoc sociálním podnikům má cenu,“ říká Alena Králíková. Důkazem úspěšné podpory a spolupráce je například Společnost E a jejich sociální podnik Aranžérie.  Tato organizace zaměstnává lidi s epilepsií, kteří vlastníma rukama vytváří krásné květinové vazby a dekorace. Díky grantové podpoře od ČSOB se podařilo uskutečnit spoustu viditelných změn.

V prvé řadě se jednalo o grant v hodnotě 40 000 Kč. Tyto peníze umožnily vznik produktového katalogu a dalších materiálů k propagaci (letáky, plakáty, kartičky ke květinám a dekoracím). Dalším krokem bylo odborné poradenství a workshopy. Přínos grantového programu pro sdružení Společnost E přibližuje jeho předsedkyně Alena Červenková: „Grant ČSOB nám v mnoha ohledech otevřel oči. Jedna věc jsou poskytnuté peníze, ale hlavně oceňujeme odborné poradenství na míru a určité know-how. Například díky finančnímu poradenství jsme posléze změnili účetní firmu a začali měřit efektivitu jednotlivých projektů.“

V rámci grantového projektu absolvovali pracovníci dva workshopy společné pro všechny podpořené sociální podniky. „Velmi přínosné pro nás bylo i několik dní společného týmového koučování, posunulo to naši skupinu zase o velký kus dál. Pro mě osobně byly důležité i hodiny individuálního koučinku, které mi velice rozšířily obzory,“ hodnotí Alena Červenková. Projekt Aranžérie tak nyní představuje úspěšný příklad využití grantové podpory. „Byli bychom určitě rádi, kdyby se i v rámci letošního ročníku podařila takto povedená spolupráce. Je to pro nás povzbuzení do budoucnosti,“ uzavírá manažerka společenské odpovědnosti ČSOB Alena Králíková.

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3