INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Senát Parlamentu ČR ve středu schválil novelu zákona, kterým se mění zákon o elektronických komunikacích a zákon o poštovních službách. Díky schválené novele nebudou muset poskytovatelé služeb klienty informovat o zcela marginálních změnách typu změna sídla společnosti. Spotřebitelé se ale nemusejí obávat, že by v případě jakéhokoliv zhoršení smluvních podmínek nemohli vypovědět smlouvu bez sankce. V tomto ohledu se nic nemění.Návrh tak podle MPO snižuje zbytečnou administrativní zátěž podnikatelů, aniž by jakkoliv zhoršoval postavení spotřebitele.

Schválená novela zákona má za cíl zejména uvést výše zmíněné zákony do souladu s novým kontrolním řádem. Řeší některé chybějící správní delikty, které vyplývají z neplnění povinností stanovených v nařízení Evropského parlamentu a Rady o roamingu ve veřejných mobilních komunikačních sítích v EU. Navíc schválený návrh obsahuje sankce za porušení některých povinností vyplývajících ze zákona o elektronických komunikacích a zákona o poštovních službách.

K diskuzi, která se vedla na půdě Senátu a týkala se změny § 63 odst. 6 zákona o elektronických komunikacích,  a povinnosti informovat účastníky o jednostranných změnách smlouvy a možnosti odstoupit od smlouvy ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek uvedl:

 „Občané se rozhodně nemusejí obávat, že by kvůli této změně například nebyli informováni v případě jakéhokoliv zhoršení podmínek u jim poskytované služby a nemohli vypovědět smlouvu bez sankce. Navíc novela, kterou schválil Senát, je dle mého názoru plně v souladu s právem EU. Podobná úprava bez problémů funguje například ve Velké Británii, v Polsku či na Slovensku. Řádnou implementaci evropského práva je vždy třeba posuzovat nejen s ohledem na zákonnou úpravu, ale především na její praktickou aplikaci, kdy v případě sporu mezi účastníkem a podnikatelem bude rozhodovat Český telekomunikační úřad.“

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3