INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

ictMnoho dnešních žáků 9. tříd základních škol nemá jasnou představu o svém vysněném budoucím povolání a potažmo ani o střední škole, na které by chtěli následně pokračovat ve studiu. Neustálé technologické modernizace a současná informační společnost vybavuje v podstatě již každého mladého studenta alespoň základními, mnohdy i pokročilými IT znalostmi. Většina dětí vlastní tablet, počítač či notebook již na základní škole a věnuje mu podstatnou část svého času.

Jednou z vhodných alternativ při hledání vhodného studijního oboru by tak mohlo být studium informačních technologií. Děti by tak zužitkovaly u monitoru strávený čas jako investici do své budoucnosti. Absolventi IT škol totiž mají téměř stoprocentní záruku následného uplatnění na trhu práce a také finanční ohodnocení lze označit za více než dobré. Na základě jakých kritérií ale zvolit tu správnou střední IT školu?

Podle Soukromé střední školy výpočetní techniky a také názoru mnoha studentů je jedním z nejdůležitějších faktorů vybavení školy. Na školách tohoto typu je to právě technologické vybavení, které určuje kvalitu a budoucí uplatnitelnost vzdělání studenta. Pro obor informačních technologií je typický neustálý pokrok a školy, které se IT věnují a chtějí vychovat úspěšné absolventy, musí tento pokrok následovat. Podle zástupců vzdělávací instituce je zejména to hlavním důvodem, proč je úroveň IT vzdělání stále ještě na poměrně nízké úrovni.

„Několikrát jsme zaznamenali studenty, kteří na naši školu přestoupili s tím, že je výuka v IT oboru na předcházející škole příliš neuspokojovala i přes slušný prospěch. V odborné výuce totiž absolvovali například dílny. Učili se svářet nebo při výuce nemohli využívat software, protože škola neměla dost výkonné počítače,“ říká například Martin Vodička, ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky Praha. I proto SSŠVT průběžně monitoruje veškeré trendy v oboru a s každým novým školním rokem modernizuje své vybavení. Ruku v ruce s kvalitou technického zázemí jde samozřejmě také kvalifikovanost pedagogického sboru a zajímavé doprovodné školní aktivity.

„Modernizaci myslím zvládají skvěle, studenti mají bezplatný přístup k nejnovějšímu softwaru od firmy Microsoft. Za mě se učilo na poslední verzi Adobe CS (Photoshop, Flash). Hardware je také na velmi vysoké úrovni, stále se něco zlepšovalo. Když jsem byl na škole, poslední rok se ještě modernizovalo, resp. kupovalo nové vybavení do učebny fyziky, takže to není jen o tom IT. Celkově má škola velmi dobré vybavení. A na SSŠVT je spousta odborníků a nadšenců do jejich oborů, což teď zpětně hodnotím asi jako největší plus, protože jsem se dostal k věcem a k řešení praktických problémů, které by mě asi samotného nenapadly, nebo bych se k nim prostě nedostal,“ hodnotí zpětně bývalý úspěšný absolvent Dario Kolar, který aktuálně studuje na ČVUT Fakultu informačních technologií.

Chcete-li se tedy vyhnout marnění času při volbě nevhodné střední školy, určitě je na místě předchozí osobní návštěva v rámci dnů otevřených dveří, popř. prohledání nejrůznějších internetových recenzí a informací o vzdělání a odbornosti pedagogů dané střední školy, burz středních škol apod. Určitý vodítkem může být také to, zda je dotyčná škola zaměřena striktně na informační technologie nebo má v nabídce příliš mnoho odlišných oborů. Pokud však student zvolí správně, jeho úsilí při studiu podpoří vědomí, že jeho schopnosti budou poptávány a náležitě ohodnoceny. Hned po obchodu jsou totiž informační technologie druhým oborem, který otevírá nejvíce nových míst. Absolventi tak nemají problém navázat na studium okamžitým získáním odpovídajícího zaměstnání.

Foto: SSSVT.cz

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3