INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek pokračuje v jednáních o podmínkách pro navýšení úhrady za vytěžený nerost. Připravovaná novela horního zákona byla tématem jeho dnešního setkání s představiteli Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) a odborových organizací hájících zájmy zaměstnanců v odvětví hornictví a energetiky.

 

„Děláme maximum, abychom do strukturálně postižených regionů přivedli nové investice a vytvořili podmínky pro více pracovních míst. Stejně tak ale musíme dbát na udržitelný chod firem, které tu dávají lidem práci již desítky let,“ konstatoval po zhruba hodinovém jednání ministr Mládek. „Ujistil jsem kolegy z odborových svazů, že se dopady zvýšení těžebních poplatků velmi vážně zabývám. Je zapotřebí hledat přijatelnou úroveň poplatku," dodal ministr.

 

Zástupci odborových svazů ocenili nejen aktivitu ministra v souvislosti s těžebními poplatky, ale i možnost s ním diskutovat o podobě připravovaných změn v energetické koncepci České republiky. "Jsem velmi rád, že máme možnost jednat přímo s panem ministrem o podobě Aktualizace státní energetické koncepce. Jsme přesvědčeni, že by tento dokument měl být přijat co nejdříve, ideální by bylo, kdyby se dostal na program prosincové tripartity," uvedl předseda OS pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu Jan Sábel.

 

V minulém týdnu se nad tématem navýšení těžebních poplatků setkal ministr Mládek se zástupci hnědouhelných těžebních společností. Seznámil se s hlavními riziky razantního navýšení těžebních poplatků pro zaměstnanost ve strukturálně postižených severozápadních Čechách. V případě desetinásobného navýšení poplatků by došlo ke ztrátě až 3000 pracovních míst v segmentu těžby hnědého uhlí. Dalších několik tisíc pracovníků by ztratilo práci v dodavatelských společnostech. Ministr Mládek přislíbil téma nižšího nárůst těžebních poplatků otevřít na jednání s ministrem financí.

(tz)

 

 

 

 

 

 

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3