INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek bude na jednání vrcholného orgánu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) řídit diskusi zaměřenou na energetiku a životní prostředí. V rámci debaty na téma propojení zahraničního obchodu a investic bude jednat o opatřeních nutných pro efektivní zapojení ekonomik do globálních hodnotových řetězců a transparentnosti mezinárodní ochrany investic.

Česká republika zastává v rámci letošního zasedání Rady OECD na úrovni ministrů významnou roli místopředsednické země. Po boku předsedajícího Nizozemska, a dalších dvou místopředsedů Francie a Korejské republiky, se podílela na přípravě summitu, který se zaměří na uvolnění investic pro udržitelný růst a zaměstnanost. Pod vedením ministra Mládka budou účastníci jednání diskutovat způsob, jak zabránit nesouladu mezi různými politikami a zpomalování investic do nízkouhlíkové ekonomiky. Ministři se budou dále zabývat využíváním příležitostí pro růst a zaměstnanost plynoucích z odstraňování překážek mezinárodního obchodu a investic. Ministr Mládek se zúčastní také přípravy příspěvku OECD pro nadcházející 21. konferenci stran Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu.

Rada OECD na úrovni ministrů se schází jedenkrát ročně. Letošní zasedání proběhne v pařížském sídle organizace ve dnech 3. a 4. června 2015. Tradičním programovým bodem ministerského zasedání je představení hospodářského výhledu zemí OECD. Českou delegaci vede ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, na řízení jednání se v Paříži podílí i ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová.

Výročnímu ministerskému zasedání  předchází programově stejně zaměřené Fórum. Tato stěžejní veřejná událost OECD je platformou pro diskuse lídrů veřejné a podnikatelské sféry, akademie a odborné i občanské společnosti o aktuálních otázkách globální ekonomiky.

(tz)

 

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3