INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Za rekordní by se dal označit letošní rok v souvislosti s počtem podnikatelských misí do zahraničí uspořádaných Hospodářskou komorou ČR. Jen za uplynulých sedm měsíců se podnikatelé vypravili prostřednictvím 11 podnikatelských misí do zemí, jako je například Turecko, Nepál, Keňa, Mosambik nebo Mauricius, a dalších nejméně osm misí Komora pro podnikatele chystá – např. do Íránu, Mexika nebo Vietnamu. Přitom v celém loňském roce se uskutečnilo misí „jen“ deset. Hospodářská komora tak potvrzuje, že je ve spolupráci s ústavními a vládními činiteli stále lídrem ekonomické diplomacie.

„Mohu potvrdit, že zájem firem o účast v podnikatelských misích do ciziny stoupá. Tyto akce totiž firmy považují za způsob, jak prohloubit už existující obchodní vztahy a není ani výjimkou, že uzavřou nové kontrakty s nově poznanými protějšky na místě. Malí i velcí čeští exportéři tak úspěšně využívají naše dobré zahraniční kontakty po celém světě, pomáháme jim dostat se na zajímavé i netradiční zahraniční trhy,“ uvedl viceprezident Hospodářské komory Bořivoj Minář, který většinu podnikatelských misí vede.Hospodářská komora hledá pro české firmy investiční příležitosti a odbytiště hlavně v mimoevropských zemích. Podporuje především export do třetích zemí, upřednostňuje trhy severní či subsaharské Afriky, Asie nebo Latinské Ameriky. „Obchodní vztahy se nám v těchto zemích dobře navazují i díky tradičním tuzemským značkám, jakými jsou třeba Baťa, Zetor, Jawa nebo Škoda, které si v zahraničí vybudovaly skvělou pověst,“ podotýká viceprezident Minář, který zároveň vyzdvihuje vysokou kvalitu českých výrobků a služeb.

Jeho slova potvrdil mimo jiné také íránský ministr financí a hospodářství Ali Taieb Nia, který už na konci letošního dubna projednával na půdě Hospodářské komory s prezidentem Komory Vladimírem Dlouhým možnosti prohloubení obchodní spolupráce mezi Íránem a ČR. „Česká republika má ze zemí bývalého východního bloku v Íránu vůbec nejlepší renomé,“ uvedl íránský ministr.

Kromě podnikatelské mise do Íránu vypraví letos Hospodářská komora delegace ještě nejméně do dalších deseti zemí. Doprovodná podnikatelská mise předsedy vlády ČR na společné jednání vlád do Srbska se uskuteční 1. a 2. září, na sedmidenní misi do Mongolska odletí zástupci českých firem už 20. září, doprovodná podnikatelská mise ministra průmyslu a obchodu na zasedání mezivládní Smíšené komise do Gruzie a Arménie se uskuteční ve dnech 14. až 16. října. Letos nebudou chybět ani Čína, Mexiko a Kolumbie, země Perského zálivu nebo Vietnam. Hospodářská komora ČR vyjednává ale i o dalších destinacích, o které podnikatelé mají největší zájem. Celkem tak za celý letošní rok uspořádá dvacítku misí.

Podle Mináře je pro firmy lákadlem i to, že se u většiny misí mohou připojit k oficiálním cestám prezidenta republiky Miloše Zemana, členů Sobotkova kabinetu nebo Senátu. Mezi nejaktivnější v navazování ekonomických vztahů v cizině patří předseda vlády Bohuslav Sobotka, ministr zahraničí Lubomír Zaorálek nebo ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

(tz)

 

 

 

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3