INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Office pixabay

Míra nezaměstnanosti v České republice stoupla o 0,1 procentního bodu na současných 3,8 %. Nepopulární prvenství aktuálně drží Moravskoslezský kraj, kde se zvýšil počet lidí bez práce během června přibližně o 1200, na konci července se zde na úřadu práce přihlásilo více než 5700 nových uchazečů.

Nezaměstnanost na severu Moravy tak činí 5,6 procent. Značný podíl na ní má prodlužující se pandemie koronaviru. Podle Úřadu práce ČR se ale zasažené obory postupně oživují a nabírají nové pracovníky, zájem je především o IT sektor. 

Nejvíce lidí hledá práci na Karvinsku, Ostravsku a Bruntálsku. Nezaměstnanost ale stoupala v červenci pravidelně. Hromadné propouštění v Moravskoslezském kraji se týkalo i velkých IT firem, některé musely propustit stovky zaměstnanců. A to i přes to, že v sektoru informačních technologií pracovníci dlouhodobě spíš chybí. Jiné společnosti, zaměřující se na informační a komunikační technologie naopak chystají nové pracovní pozice naopak otevírat. Jednou z nich je společnost Shopsys, jenž se soustředí na technologický vývoj a péči o největší české online prodejce. Ta se připravuje aktuálně zaměstnat 10 nových pracovníků. “Primárně budeme nabízet uchazečům programátorské pozice, hledat budeme ale také produktové manažery” uvádí Andrea Tobolová, HR manažerka společnosti Shopsys.

Hlavním důvodem této plánované akvizice je stále se zvyšující poptávka především velkých kamenných hráčů po sofistikovaných e-shopech. “Zvyšující se nároky zejména velkých hráčů na trhu nám paradoxně hrají do karet, a to proto, že zadání a potřeby těchto klientů zdaleka nedokáže splnit každá agentura tvořící e-shopy.” říká Matěj Kapošváry, obchodní ředitel společnosti Shopsys.

Mezi zaměstnanými lidmi panují kvůli kovidu pochopitelně obavy o to, zda opouštět své aktuální zaměstnání. “Bát by se rozhodně neměli”, uvádí Tobolová a zakončuje, “pandemie urychlila digitalizaci na všech frontách a v e-commerce to platí dvojnásob”

Společnost Shopsys se zabývá vývojem velkých e-shopů na míru a jejich kontinuálním rozvojem. Firma je na trhu od roku 2003 a za sebou má více než 800 realizovaných e-shopů. Zaměřuje se na ty největší B2B a B2C řešení na míru a využívá špičkové technologie. S vlastní globální open-source e-commerce platformou Shopsys Frameworkem expanduje do zahraničí za podpory investorských fondů Reflex Capital Ondřeje Fryce. Mezi největší klienty, o které se stará 70 IT odborníků, patří Sconto nábytek, Mountfield, OKAY Elektrospotřebiče, Démos, B2B Partner, Office Depot, Agátin svět, Superzoo.

(tz)

Slovo ke dni

  • Je nás sedm milionů online

    Sčítání lidu, které právě probíhá, ukazuje nejen na počet obyvatel České republiky a jejich vzdělání, práci a bydlení. Zároveň dává obrázek o digitální vyspělosti národa. A myslím, že se nemáme za co stydět. Ještě nebyli sečteni všichni, a už se sedm milionů dotazníků podařilo vyplnit online. Nepochybně nejméně tři čtvrtiny Čechů daly přednost počítači před sčítacím komisařem. Někdy nám připadá, že jsme zaostalí a nikdy nedoženeme vyspělý Západ. Ale to pokládám za falešnou představu, za projev z minula, kdy jsme měli sedávat v koutě a neplést se mezi „dospělé“. Jak vidno, můžeme se rovnat s nejlepšími. Nejen v digitálních dovednostech, ale i v dalších oborech, o čemž vypovídají i úspěchy našich firem v globálním konkurenčním boji. Získáme-li potřebné sebevědomí, budeme mezi prvními. My na to máme!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE