INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

Office pixabay

Míra nezaměstnanosti v České republice stoupla o 0,1 procentního bodu na současných 3,8 %. Nepopulární prvenství aktuálně drží Moravskoslezský kraj, kde se zvýšil počet lidí bez práce během června přibližně o 1200, na konci července se zde na úřadu práce přihlásilo více než 5700 nových uchazečů.

Nezaměstnanost na severu Moravy tak činí 5,6 procent. Značný podíl na ní má prodlužující se pandemie koronaviru. Podle Úřadu práce ČR se ale zasažené obory postupně oživují a nabírají nové pracovníky, zájem je především o IT sektor. 

Nejvíce lidí hledá práci na Karvinsku, Ostravsku a Bruntálsku. Nezaměstnanost ale stoupala v červenci pravidelně. Hromadné propouštění v Moravskoslezském kraji se týkalo i velkých IT firem, některé musely propustit stovky zaměstnanců. A to i přes to, že v sektoru informačních technologií pracovníci dlouhodobě spíš chybí. Jiné společnosti, zaměřující se na informační a komunikační technologie naopak chystají nové pracovní pozice naopak otevírat. Jednou z nich je společnost Shopsys, jenž se soustředí na technologický vývoj a péči o největší české online prodejce. Ta se připravuje aktuálně zaměstnat 10 nových pracovníků. “Primárně budeme nabízet uchazečům programátorské pozice, hledat budeme ale také produktové manažery” uvádí Andrea Tobolová, HR manažerka společnosti Shopsys.

Hlavním důvodem této plánované akvizice je stále se zvyšující poptávka především velkých kamenných hráčů po sofistikovaných e-shopech. “Zvyšující se nároky zejména velkých hráčů na trhu nám paradoxně hrají do karet, a to proto, že zadání a potřeby těchto klientů zdaleka nedokáže splnit každá agentura tvořící e-shopy.” říká Matěj Kapošváry, obchodní ředitel společnosti Shopsys.

Mezi zaměstnanými lidmi panují kvůli kovidu pochopitelně obavy o to, zda opouštět své aktuální zaměstnání. “Bát by se rozhodně neměli”, uvádí Tobolová a zakončuje, “pandemie urychlila digitalizaci na všech frontách a v e-commerce to platí dvojnásob”

Společnost Shopsys se zabývá vývojem velkých e-shopů na míru a jejich kontinuálním rozvojem. Firma je na trhu od roku 2003 a za sebou má více než 800 realizovaných e-shopů. Zaměřuje se na ty největší B2B a B2C řešení na míru a využívá špičkové technologie. S vlastní globální open-source e-commerce platformou Shopsys Frameworkem expanduje do zahraničí za podpory investorských fondů Reflex Capital Ondřeje Fryce. Mezi největší klienty, o které se stará 70 IT odborníků, patří Sconto nábytek, Mountfield, OKAY Elektrospotřebiče, Démos, B2B Partner, Office Depot, Agátin svět, Superzoo.

(tz)

Slovo ke dni

  • Oteplování prospěje ekonomice

    Společnost Deloitte v ČR spočítala, že česká ekonomika na změně klimatu vydělá. V případě „nejteplejšího scénáře“ vzroste HDP na osobu kumulovaně do konce století až o čtvrtinu. Někdo na tom prodělá,  jiný vydělá. Profitovat z toho mají země, které hospodaří v chladnějších klimatických pásmech, naopak škody utrpí na jihu. Klesat budou například náklady na zimní období, a to zvláště na vytápění. To ostatně pociťujeme už řadu let, kdy se u nás topná sezona zkracuje a třeskuté mrazy bývají stále vzácnější. Na druhou stranu musíme se vyrovnat s tím, že dál porostou ceny energií v důsledku omezování uhlíkové stopy. Jak vidno, nic není ani černé ani bílé. Navíc nemůžeme si být jisti, že vlna globálního oteplování bude pokračovat tak, jak jsme si dnes naplánovali. Není vyloučeno, že dřív nebo později se trend zvrátí a my budeme bojovat s...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

pat ochr

Patentová ochrana je předpokladem úspěchu inovační strategie 12. srpen 2020

V loňském roce slavil Úřad průmyslového vlastnictví 100 let od svého založení. Již před sto lety bylo průmyslníkům a výzkumu jasné, že bez právní ochrany nových řešení a bez nejnovějších technických informací nemůže jejich business prosperovat a prosadit se ve světové konkurenci.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE