INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 19. rokem

Analýzy

lid
19. únor 2018

Zlepšením komunikace můžeme posunout podnik v jeho interních procesech, úkolech a vizích o krok dál a zajistit mu lepší stabilitu. Docílit toho lze především pomocí naslouchání a empatie, obojí přitom v současné době často v komunikaci postrádáme. Schopní lídři umějí při naslouchání potlačit své ego i poskytnout kvalitní zpětnou vazbu.

moulin
16. únor 2018

V letošním roce se k zadavatelům tohoto unikátního šetření Češi a reklama přidal Magistrát hlavního města Prahy, pro který jsou zajímavé hlavně výsledky z pohledu Pražanů a obyvatel ostatních regionů.

carpenters
14. únor 2018

V roce 2017 bylo registrováno přes 63 800 nových podnikatelů-živnostníků, což je o 2,2 procenta více než loni. Dvě pětiny nových podnikatelů tvoří ženy. Nejvíc živností bylo vydáno v obchodu a v hlavním městě Praze. Informace vyplývají z databází a výpočtů společnosti Bisnode.

Prof
13. únor 2018

Nedostatek lidí v IT oborech se projevuje již několik let, s digitalizací téměř všech oblastí podnikání i života se jen prohlubuje. Studium IT oborů je v současné době téměř zárukou toho, že absolventi mají postaráno o platově zajímavé nabídky práce.

industry 3079371 1920
9. únor 2018

Meziroční pokles absolventů učňovských oborů se zastavuje, po deseti letech poklesu se již třetím rokem drží jejich počet na stejné úrovni. Oživuje strojírenství, elektro obory a potravinářství. Pokles ale pokračuje ve stavebních profesích a své dno stále hledají nábytkářské obory.

toy
8. únor 2018

Asociace českého tradičního obchodu (AČTO) představila neuspokojivé výsledky nezávislého průzkumu, který mapoval dodržování zákona o evidenci tržeb v maloobchodě. Celorepublikový průzkum ukázal, že 13 % českých a celých 19 % asijských prodejen nevydává zákazníkům účtenky.

Slovo ke dni

  • Česká logistická republika

    Člověk nemusí být ani moc všímavý, aby mu neuniklo, jak po celé republice vyrůstají logistická centra jako houby po dešti. Sklady, kam se podíváš, lemují výjezdy z Prahy a dalších českých metropolí na všechny světové strany. A stále přibývají další, protože jejich kapacita nedostačuje rostoucí poptávce výrobců a prodejců zboží. Společnost Prologis dominuje trhu. Nás může těšit, že dává práci našim lidem, a staví nové velkosklady podle nejpřísnějších ekologických norem. Ceny logistických služeb stoupají, přesto v ČR se stále ještě nedostaly na úroveň před krizí v roce 2008. Ale nebude prý dlouho trvat, a i tuto metu pokoří.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

gascontrol

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

logo KOBTOSlogo 172

 

Partneři plus:

tsoft   EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

Odborní partneři: csj105 cia 60 svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200

INZERCE