Generální ředitelka automobilky Peugeot, Linda Jackson, už za 40 let své úspěšné kariéry v automobilovém průmyslu nasbírala spoustu ocenění. Patří totiž k nejzkušenějším a nejschopnějším manažerům v této branži.
František Neuman byl jmenován výkonným ředitelem a jednatelem společnosti EF Mobility, jedné z klíčových divizí EF Group ČR. Souběžně s touto novou funkcí bude František Neuman pokračovat i jako jednatel a výkonný ředitel značky Citroën v České republice.
Předsedkyní představenstva české pobočky Dun & Bradstreet, globálního poskytovatele dat a analytiky, byla jmenována Kateřina Klosová.
Česká značka nádobí FABINI, která na podzim oslaví pět let na trhu, plánuje i letos pokračovat ve dvojnásobném růstu. Cílem na rok 2024 je prodat nádobí v hodnotě více než 140 milionů korun a k tomu mají značce dopomoct tři noví manažeři.
Novým generálním ředitelem opavské farmaceutické společnosti Teva Czech Industries se 1. července stal Radovan Toman. Do Opavy se vrací po čtyřech letech zahraničního působení a přináší s sebou bohaté zkušenosti a nové vize pro další rozvoj závodu.
Dne 24. května 2024 se ve Wiener Stadthalle konala 33. řádná valná hromada společnosti VIENNA INSURANCE GROUP AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG).
Znáte to. Jste soustředění na svoji práci, letíte za splněnými KPI. A pak zapomenete na to zásadní. Dotankovat energii. Ne autu, ale sobě. A vzpomenete si na to dávno po poledni. To je pak štěstí, když vyrážíte na vánoční setkání s výjimečným člověkem. Tomáš Hudera rozhodně nasytí vaši duši. A jak tak uklidňujete myšlenky, v té lahodné vůni vznášející se prodejnou a jídelnou se najednou rozpomenete, že jste od sedmé ráno nejedli, že vám žaludek dělá nespokojené kotrmelce a úpí hlady. Jak se říká, líná huba, holé neštěstí. Nedalo mi to. Ptám se, jestli náhodou nezbyl nějaký řízeček. Tomáš se na mě podívá, zdvihne obočí a povídá: A to jsi mi to nemohla říct před půl hodinou, když jsme si volali, zrovna řízky většinou nezbývají. No, já si na ten hlad prostě nevzpomněla, krčím rameny. Pokývá Tomáš souhlasně hlavou a dodá, že se mu to občas...
Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.
Pokračování ...