INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 19. rokem

Lobby info

export
20. červen 2018

Ve čtvrtek 21. 6. 2018 se otevřou brány konferenčních místností hotelu Olympik Artemis Praha a přivítají účastníky z více než 30 zemí na letošním VI. ročníku FESTIVALU EXPORTU CZ. Celý svět tak bude opět po roce na dosah na jednom místě, a to v Praze.

hosp
11. červen 2018

Pouze 15 procent nových pracovníků v malých restaurací má odpovídající kvalifikaci. To je větší problém, než přebujelá administrativa a mimořádná konkurence v oboru. Česko je rekordmanem v počtu hospod, zatímco ve Velké Británii vychází jedna hospoda na 780 obyvatel, u nás je jedna provozovna na pouhých 265 obyvatel.

IVD foto1
8. červen 2018

Rozvoj „chytrých měst“ je podmíněn dobrou komunikací mezi zástupci municipalit a těmi, co chytrá řešení nabízejí. Na příchod nových technologií je třeba včas reagovat příslušnými legislativními úpravami. Nejen na tom se shodli účastníci diskusního setkání Institutu pro veřejnou diskusi (IVD) v Praze.

enapo
7. červen 2018

Kvalitní české a regionální potraviny, osobní přístup, řada doplňkových služeb a blízkost zákazníkům. Takový je nezávislý český maloobchod, jehož dalších pětadvacet prodejen rozšířilo na 21. kongresu Samoška v Praze řady obchodů, certifikovaných značkou TRADIČNÍ ČESKÝ OBCHOD – CERTIFIKOVÁNO …

nem kopie
6. červen 2018

Vláda se na svém jednání chystá odložit zavedení e-neschopenek o dva roky na rok 2021. Nový harmonogram zavedení elektronické neschopenky Hospodářská komora shledává jako přesvědčivý.

dům
4. červen 2018

Oblast cestovního ruchu má šanci získat do roku 2021 podporu až dvě miliardy korun, a to zejména na rekonstrukce vybydlených a chátrajících objektů. Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR se aktivně přičinil o zrušení zákazu podpory pro oblast cestovního ruchu z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Slovo ke dni

  • Favorit jako symbol

    Před třiceti lety vyjel z bran mladoboleslavské automobilky Škoda první favorit. Nový rodinný osobní automobil se stal na domácím trhu ihned obrovským hitem, každý ho chtěl a jen málokdo na něj tehdy měl. Protože se stal v socialistické ekonomice nedostatkovým zbožím, čekalo se na něj dlouho, nebo si zájemce musel připlatit na černém trhu. Favoritem si Československo chtělo vylepšit stále horší pozici exportéra. V podstatě však jen doháněl zpoždění, které čs. automobilový průmysl v 70. a 80. letech XX. století nabral. Ukázalo se, že to nešlo hladce a bez zahraniční pomoci. Design karoserie navrhli Italové, pohon přední nápravy Francouzi, karburátor pocházel z Německé spolkové republiky. Dodnes se stále diskutuje o tom, zda byl na místě výprodej našeho průmyslu po roce 1989 do cizích rukou. Favorit ukazuje, že nebylo zbytí. Teprve pod...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

gascontrol

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

logo KOBTOSlogo 172

 

Partneři plus:

tsoft   EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200

INZERCE