INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

PEUGEOT RIFTER 1802STYP033 web - výrobci čipovou krizi zažehnali Nedostatek čipů byl v poslední době jednoznačně nejpalčivějším problémem všech evropských automobilek. Doslova ochromil automobilový business. Ovšem nebyla to jediná komplikace, které museli výrobci aut čelit. Následkem nestability vzniklé za covidu brzdily výrobu i výpadky v dodávkách různých komponentů a surovin. 

S válkou na Ukrajině se přidal i nedostatek řidičů kamionů a přiostřily se logistické problémy. Automobilový průmysl prošel jednou z nejnáročnějších etap v historii, což klienti pocítili raketovým růstem cen aut a náhradních dílů i nekonečnými dodacími lhůtami.

Nicméně zdá se, že zlé časy pominuly a vše se vrací do normálu. To potvrzuje i ředitel značky Peugeot v ČR, Marco Venturini: „V oblasti dodávek vozů došlo k výraznému zlepšení. Při objednání do výroby jsme se u většiny modelů vrátili ke standardním 3-4 měsícům. Co se týče vozidel na skladě, těch máme opět dostatek. Dokonce zvažujeme i tradiční akční nabídku 7 dní Peugeot, a to jak na skladové vozy, tak i na objednávky do výroby.“

Další dobrou zprávou je to, že se vrací modely, které dočasně musely být z oficiální nabídky vyřazeny. Příkladem je Peugeot Rifter s homologací N1. Ten před několika měsíci zcela zmizel z ceníků. Nedostatečná výrobní kapacita totiž neumožňovala přijímat nové objednávky. Od září je ale oblíbený Rifter s benzínovým či dieselovým motorem znovu v prodeji, navíc doplněný o praktickou prodlouženou variantu Long. Tu pořídíte za výhodných 630 000 Kč vč. DPH, standardní kratší verzi pak za 595 000 Kč. Na výběr jsou tři úrovně výbavy včetně luxusní GT zahrnující celou řadu bezpečnostních a komfortních doplňků.

A jak se automobilky z čipové krize poučily? Některé hodně. Například skupina Stellantis navázala klíčová partnerství s výrobci čipů a vytvořila velmi efektivní strategii, jak podobným výpadkům v budoucnu předcházet.

***

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3