INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

PEUGEOT RIFTER 1802STYP033 web - výrobci čipovou krizi zažehnali Nedostatek čipů byl v poslední době jednoznačně nejpalčivějším problémem všech evropských automobilek. Doslova ochromil automobilový business. Ovšem nebyla to jediná komplikace, které museli výrobci aut čelit. Následkem nestability vzniklé za covidu brzdily výrobu i výpadky v dodávkách různých komponentů a surovin. 

S válkou na Ukrajině se přidal i nedostatek řidičů kamionů a přiostřily se logistické problémy. Automobilový průmysl prošel jednou z nejnáročnějších etap v historii, což klienti pocítili raketovým růstem cen aut a náhradních dílů i nekonečnými dodacími lhůtami.

Nicméně zdá se, že zlé časy pominuly a vše se vrací do normálu. To potvrzuje i ředitel značky Peugeot v ČR, Marco Venturini: „V oblasti dodávek vozů došlo k výraznému zlepšení. Při objednání do výroby jsme se u většiny modelů vrátili ke standardním 3-4 měsícům. Co se týče vozidel na skladě, těch máme opět dostatek. Dokonce zvažujeme i tradiční akční nabídku 7 dní Peugeot, a to jak na skladové vozy, tak i na objednávky do výroby.“

Další dobrou zprávou je to, že se vrací modely, které dočasně musely být z oficiální nabídky vyřazeny. Příkladem je Peugeot Rifter s homologací N1. Ten před několika měsíci zcela zmizel z ceníků. Nedostatečná výrobní kapacita totiž neumožňovala přijímat nové objednávky. Od září je ale oblíbený Rifter s benzínovým či dieselovým motorem znovu v prodeji, navíc doplněný o praktickou prodlouženou variantu Long. Tu pořídíte za výhodných 630 000 Kč vč. DPH, standardní kratší verzi pak za 595 000 Kč. Na výběr jsou tři úrovně výbavy včetně luxusní GT zahrnující celou řadu bezpečnostních a komfortních doplňků.

A jak se automobilky z čipové krize poučily? Některé hodně. Například skupina Stellantis navázala klíčová partnerství s výrobci čipů a vytvořila velmi efektivní strategii, jak podobným výpadkům v budoucnu předcházet.

***

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE