INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

MicrosoftTeams image 13Společnost AURES Holdings, provozovatel sítě AAA Auto a Mototechna, největší obchodník s ojetými a zánovními vozy ve střední Evropě, už za tři čtvrtletí letošního roku prodala 75 700 vozů, což je 17% nárůst oproti stejnému období roku 2022.

Třetí čtvrtletí bylo pro AURES historicky nejlepší za 31 let na trhu s 26 500 prodanými vozy. Díky těmto prodejním výsledkům společnost odhaduje celkový počet prodaných aut v letošním roce až na rekordních 100 000 kusů.

„Dosavadní výsledky prodejů za devět měsíců letošního roku jsou pro nás zatím nejlepší v naší jedenatřicetileté historii. Oproti loňskému roku jsme za stejné období prodali o 6600 vozů více. Našemu skvělému prodejnímu výsledku jistě pomáhá i to, že podle našich statistik se ceny ojetých vozů – na rozdíl od ostatního zboží – už od dubna prakticky nezvedají. Díky tomuto pozitivnímu vývoji odhadujeme naše celkové prodeje v letošním roce, pokud na trhu nenastane nějaký zásadnější otřes, na téměř 100 000 automobilů,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA Auto, Mototechna, Auto Diskont a Driverama.

V České republice se za období od letošního ledna do září prodalo 41 900 aut, na Slovensku 15 000 a v Polsku 18 800. Skupina momentálně prodává 290 vozů denně.

Nyní se v AURESu chystá prodej asi nejzajímavějšího vozu letošního roku, kterým bude sběratelský kousek – kabriolet Mercedes-Benz G500 Final Edition 200 s motorem V8 o výkonu 285 kW. Cena ještě nebyla stanovena, ale tyto vozy se ve světě prodávají zhruba za 12 miliónů korun. V roce 2013 si ho jako nový pořídil bývalý majitel AAA Auto Anthony James Denny a najel s ním jen 3500 km. Těchto kabrioletů byl na celém světě vyroben omezený počet, pouhých 200 kusů.
Nabídka vozů v prodejní síti AURES Holdings již dosáhla 13 000 aut, a protože skupina za současné situace na trhu vidí prostor k dalšímu růstu prodejů, chystá se na rozšíření svých kapacit. „V České republice bychom rádi během tří let otevřeli tři nové pobočky. V současné době zkoumáme možnosti, analyzujeme vhodné lokality a vyhodnocujeme nabídky, na Slovensku chystáme jednu až dvě nové výkupní pobočky,“ řekla Karolína Topolová.

V Polsku AURES před několika týdny slavnostně uvedl do provozu zcela nové autocentrum v Krakově, které se přestěhovalo z již kapacitně nedostačující lokality. Těsně před dokončením je výstavba nových budov na pobočce ve Vratislavi. „V Gdyni chceme v příštím roce otevřít novou výkupní pobočku jako podporu pro autocentrum v Gdaňsku, které zároveň rozšíříme. V Bydgosczi chceme také v příštím roce otevřít výkupní pobočku s plánem na postupnou přeměnu v plnohodnotnou pobočku výkupně-prodejní. Do budoucna plánujeme i druhé plnohodnotné autocentrum ve Varšavě,“ podotkla Karolína Topolová. Skupina v současné době působí na více než šedesáti místech.

„Co se týče skladby prodejů, v České republice a v Polsku se letos nejlépe prodávají benzínové vozy, na Slovensku mírně převažují diesely. Podíl alternativních pohonů je u LPG a CNG absolutně zanedbatelný, ale rychle roste zájem o elektrovozy – letos jsme jich již prodali téměř 300, což je více než za celý loňský rok. Množství prodaných hybridů se již zvýšilo na 3 % z našich celkových prodejů,“ uvedl provozní ředitel AURES Holdings Petr Vaněček.

Z prodaných elektromobilů se jich nejvíce prodá v ČR (84 %), průměrná cena bateriového vozu je 620 000 Kč. V nabídce je průměrně měsíčně 66 vozů, téměř polovina pochází z výkupu v Německu. Jsou v průměru tři a půl roku staré. AURES Holdings dále pokračuje také v měření parametru zákaznické spokojenosti NPS – Net Promoter Score. Ověřování NPS pro AURES zajištuje společnost InsightSofa.

grafy

„AURES využívá náš nejpokročilejší modul pro práci se zákaznickou zkušeností. Ten společnosti umožňuje rychle a efektivně reagovat na veškerá přání či stížnosti zákazníků a dotáhnout je do zdárného konce. Jsem opravdu rád, když vidím, jak se zpětnou vazbou pracují, a dosahují tím trvalého zlepšování. A to je u AURESu tento rok opravdu obrovské,“ řekl Aleš Rouček, výkonný ředitel InsightSofa.

V sektoru ojetých vozů je v oblasti měření NPS AURES naprostým průkopníkem, protože ani v jedné ze zemí, v nichž působí, žádný prodejce ojetin tento parametr nezveřejňuje.

V květnu se AURES Holdings jako první v oboru spojil se společností Cebia, největší čes­kou nezávislou organizací, zabývající se prověřováním automobilů, aby zákazníkům poskytl komfortní přístup k rozhodujícím datům o jejich původu a historii. Od začátku května mohou zákazníci sítě AAA Auto získat data o nabízených vozech zdarma, přímo na webových stránkách, aniž by se museli jakkoliv zavázat ke koupi auta. „Od té doby si zákazníci na našich webových stránkách zdarma prověřili téměř 15 000 vozů. Obdobný projekt jsme spustili během léta i na Slovensku, kde od poloviny srpna spolupracujeme s Registrem prevádzkových záznamov vozidiel. Tam si zákazníci na našich webových stránkách zdarma prověřili přes 3000 vozů,“ dodal Petr Vaněček.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3