INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Spečnosti ČEZ Prodej, Vekra a skupina Komerční banky, představily nový web zaměřený na podporu energetických úspor českých domácnosti. Webové stránky www.energetickeuspory.cz zákazníkům nabízí komplexní řešení pro snižování nákladů na energie zahrnující i pomoc se získáním dotací a výhodné financování.

Komplexní řešení na jednom místě
Nový web a nabídka spolupráce jsou unikátní v tom, že na jednom místě přináší zákazníkům možnost širšího řešení energeticky úsporné rekonstrukce, která jim pomůže snížit náklady za energie a tím ušetřit. Všichni tři partneři projektu pokrývají klíčové oblasti spojené s energeticky úspornou rekonstrukcí bydlení. ČEZ jako garant technického řešení zajistí instalaci fotovoltaiky či tepelného čerpadla. VEKRA pak dodávku oken a dveří, případně stínění. Skupina KB zajistí výhodné financování, díky kterému klient nemusí na investici do energeticky úsporného bydlení použít své vlastní úspory. Služby pro klienty budeme v této oblasti dále rozvíjet, do budoucna například počítáme s tím, že zákazníci budou moci poptat i zateplení obálky domu a další služby.

Na stránkách www.energetickeuspory.cz má klient možnost si orientačně namodelovat příklad své nemovitosti a okamžitě zjistit, kolik může ušetřit díky instalaci fotovoltaiky, tepelného čerpadla, výměně oken a dveří. Klient získá také informace o vhodném financování rekonstrukce včetně předpokládané měsíční splátky. Zákazník vidí také celkovou výši měsíční úspory v nákladech na energie, a to i po odečtení nákladu na splátku úvěru.

Pokud klient na webu v rámci orientačního propočtu projeví zájem o nabídku jednotlivých partnerů projektu, bude ho daný partner projektu kontaktovat s individuální zvýhodněnou nabídkou.

Individuální přístup a zvýhodněné nabídky
Každý z partnerů projektu poskytuje také speciální zvýhodnění svých produktů:

 • Skupina KB nabízí prostřednictví stavební spořitelny Modrá pyramida zvýhodněnou úrokovou sazbu 5,49 % p.a. na Půjčku na udržitelné bydlení.
  „Chceme naše klienty podporovat v komplexních rekonstrukcích, protože mají nejkratší dobu návratnosti a jsou tak pro klienty nejvýhodnější. V rámci všech distribučních kanálů KB poskytujeme od počátku letošního roku vedle dostupného financování také dotační poradenství a od března nabízíme výhodné financování v rámci programu Oprav dům po babičce, které podtrhuje naši snahu snižovat energetickou náročnost českých domácností. Abychom mohli klientům zajistit společně s financováním i samotnou realizaci úsporných opatření, domluvili jsme se na spolupráci s významnými společnostmi, s nimiž spojujeme síly. Spolupráci s ČEZ Prodej a Vekra považujeme za začátek zcela nového typu služeb na českém trhu, která klientům zjednoduší cestu k energetickým úsporám. Tyto dvě společnosti jsou pro mě navíc garancí kvality a bezpečné dodávky produktů a služeb pro naše zákazníky,“ uvedl Michael Pupala, generální ředitel Modré pyramidy stavební spořitelny ze skupiny Komerční banky.
 • ČEZ, který je garantem technického řešení, nabízí slevu 10 000 Kč na fotovoltaiku nebo tepelné čerpadlo nad rámec aktuálních marketingových akcí.
  „Z analýzy spotřeby našich zákazníků, kteří si pořídili fotovoltaiku nebo tepelné čerpadlo, víme, že tyto technologie skutečně pomáhají výrazně šetřit náklady na energie. Třetina domácností, které si pořídily fotovoltaiku s baterií, snížila spotřebu o více než 40 %. Stejný pokles spotřeby zaznamenalo dokonce přes 60 % těch, kdo nahradili elektrokotel tepelným čerpadlem. V kombinaci se stavebními úpravami mohou být úspory ještě vyšší. Proto vítáme spolupráci s partnery, která umožní investovat do energetických úspor mnohem širšímu okruhu lidí,“ řekl generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.
 • VEKRA, která se postará o dodávku oken a dveří, případně i stínění, poskytuje slevu až 10 000 Kč na okna a vchodové dveře.
  „Jsem rádi, že jako partner projektu můžeme přispět k energetickým úsporám domácností poskytováním kvalitních oken a dveří, které významně zvyšují tepelný komfort a snižují energetickou náročnost budov. Naše dodatečné zvýhodnění až 10 000 Kč je způsobem, jak podpořit zákazníky, kteří se rozhodnou pro ekologičtější řešení," upřesňuje Jan Tušl, spolumajitel VEKRA.

Tyto zvýhodněné nabídky mohou klienti získat již při využití produktů nejméně dvou partnerů.

Garance kvality a dlouhodobé péče
Projekt garantuje nejen výhodné ceny, ale i vysokou kvalitu a dlouhodobou péči, které jsou klíčové pro investice do energeticky úsporných rekonstrukcí. Spolupráce tří silných značek – ČEZ, VEKRA a KB – zajišťuje klientům, že jejich investice jde správným směrem k udržitelnějšímu a ekonomicky efektivnějšímu bydlení.

Modelový příklad úspory nákladů pro středně velký dům
Představme si středně velký rodinný dům, s podlahovou plochou cca 150 m2, postavený před rokem 1993 a vytápěný původním elektrokotlem, který prochází energetickou rekonstrukcí s cílem snížit měsíční výdaje za energie. Jako ideální řešení bylo v rámci projektu Energetické úspory zvoleno pořízení tepelného čerpadla a výměna stávajících oken za nová, energeticky úsporná. Cena celého řešení je 435 974 Kč. Díky moderním technologiím od společnosti ČEZ může majitel domu dosáhnout měsíčně úsporu na energiích ve výši 7 904 Kč a až 40 % nákladů na vytápění díky kvalitním oknům od VEKRA.

Financování těchto úprav je zajištěno úvěrem od Modré pyramidy s měsíční splátkou ve výši 3 577 Kč na dobu 15 let. I po započítání nákladů na splácení úvěru zůstává majitel domu v čistém plusu s měsíční úsporou 4 372 Kč. Tento modelový příklad jasně ilustruje, že investice do energeticky úsporných rekonstrukcí zvyšují komfort bydlení, jsou ohleduplné vůči životnímu prostředí a v neposlední řadě generují výrazné finanční úspory.

(tz)

Slovo ke dni

 • Jak se rozpadla myšlenka na hromadu zpráv

  Možná se vám to už také stalo. Chcete něco vyřešit, napíšete nebo zavoláte dotyčné osobě. Shrnete myšlenku pěkně v bodech. Krok za krokem. A reakcí na ni je… Chaos. Je to jako když vám někdo vysype puzzle na stůl a vy z nich musíte složit nějaký komplexní obrázek. Máte před sebou fragmenty, které musíte dát dohromady, abyste zrekonstruovali pracně to, co se dalo říci snadno. Jen to chtělo chvíli času a koncentrace, aby byla odpověď na vaši zprávu zformulována se vším všudy. Čím dokonalejší prostředky komunikace máme, tím hůř komunikujeme. Je to prokletí dnešní doby, ale možná by stačilo říct, že prostředky nejsou komunikací samou. Ta by měla mít vždy přehlednou formu, která bude pro příjemce sdělení prostě stravitelná. Tím, že tříštíme pozornost, a schází nám koncentrace, utrácíme na komunikaci čas i energii v trojnásobném množství, než bývalo standardem...

  Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3