INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

PRclanekpropagacnifotka1Vzpomínám si, jak mi máma ráno balila namazaný chleba a kus ovoce do školy. Musel stačit papírový sáček od mouky, často použitý vícekrát. Dnes si děti odnášejí svačinu v hygienické a estetické potravinářské fólii. Zpravidla jde o výrobek Fresh’n’Roll oceněný značkou Česká kvalita, jejž na trh dodává Mirel Vratimov a.s. Se statutárním ředitelem této společnosti Milanem Rafajem jsme si povídali o záležitostech, které jsou s kvalitou spojeny, ačkoli nemusí být na první pohled patrné.

Je to velký rozdíl vyrábět obyčejný produkt a značkový výrobek s certifikátem Česká kvalita Czech Made?

Samozřejmě. Motto naší firmy zní Rozdíl je v kvalitě – a toho se u všech produktů pevně drží­me. Všechny naše výrobky od počátku vynikají svou kvalitou. Certifikát Czech Made je pouze puncem této kvality. Značku Czech Made považujeme za důležitou přidanou hodnotu naší potravinové fólie Fresh’n’Roll.

Dovede zákazník ocenit kvalitu a vlastnosti zboží, nebo hledí především na cenu?

I když vnímáme, že dnes je pro řadu lidí rozhodujícím faktorem při výběru zboží jeho cena, pořád existuje velké procento lidí, kteří před ní dávají přednost kvalitě. Naše výrobky jsou, myslím, navíc příkladnou kombinací kvality a rozumné ceny.

Jak dokážete Czech Made „prodat“? Čím je tato značka důležitá pro váš marketing?

Značka Czech Made je důležitým prvkem naší propagace. To, že jsme jejími držiteli, prezentujeme na krabičkách produktů, propagačních materiálech i při prezentacích na výstavách či v médiích.

Indian PocatkyMilan RafajPromítá se váš důraz na kvalitu i do pracovního prostředí a vztahů firmy k sousedům, k regionu?

Věříme, že kvalitní výrobek je výsledkem týmové práce – od prvotních návrhů až po finální kompletaci ve výrobě a expedici. Všichni zaměstnanci jsou v tomto procesu důležití, a to jim dáváme také znát. Bez dobré týmové spolupráce by produkty značky Fresh’n’Roll, ani další produkty naší firmy, nemohly být tak úspěšné.

Spokojíte se s obhajobou značky Czech Made, nebo chcete proces vysoké jakosti dál rozvíjet?

Samozřejmě, že u značky Czech Made to nekončí. Naším cílem je spokojenost zákazníků, proto bezprostředně reagujeme na jejich požadavky a jsme vděčni za každou zpětnou vazbu. Poznatky i připomínky našich zákazníků pečlivě zkoumáme s cílem vytěžit z nich maximum pro další zvýšení kvality našich výrobků.

Je těžké jít v Česku cestou kvality?

Žijeme v globalizovaném světě, a tak není úplně jednoduché prosazovat na trhu české výrobky, které jsou někdy dražší než výrobky z dovozu. Vnímáme ale i nový trend, že se lidé vracejí ke kvalitním produktům, a doufáme, že tento směr bude stále sílit. Na vaši otázku bych odpověděl tak, že to není jednoduché, ale není to ani nemožné. A my máme rádi výzvy.

na cestě vysoké kvality popřál spokojené zákazníky a dosažení dalších cílů Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Konec schůzování

    Koronavirová krize znamená nejen obrovskou zkoušku pro celou společnost, přináší mnoho těžkostí a v důsledku velké ztráty, ale zároveň mění náš postoj. To, co jsme byli zvyklí dělat jako samozřejmost, se ukáže jako zbytné nebo kontraproduktivní, a objeví se nové možnosti, přístupy, metody, technologie, způsoby myšlení a jednání. Napadlo mě, že zákaz shlukování skoncoval s naší slabostí pro schůze a nekonečné porady. Ukazuje se, že i bez nich můžeme dobře a dokonce i lépe fungovat. Lidé mohou využít videokonference, chytré telefony a maily, prostředky komunikování na dálku. Zároveň zkrátí nekonečné hovory na nezbytné a efektivní minimum. Až se z virové epidemie vyléčíme, bude až těžké se znovu vracet k schůzování, kde se hodně řeční, ale málo vyřeší. A v tom vidím jednu z pozitivních věcí, které koronavirus přináší. Pavel Kačer

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Řízení kvality přináší prestiž nejen na mezinárodním poli 16. březen 2020

Úřad průmyslového vlastnictví dosáhl na poli řízení kvality vynikajících výsledků. Korunovány byly například loni oceněním Manažer kvality roku, jež loni udělila Česká společnost pro jakost Ing. Miroslavu Paclíkovi, Ph.D., řediteli odboru patentových informací a představiteli vedení pro integrovaný systém řízení ÚPV. Co všechno činnost související s kvalitou obnáší, jaký užitek Úřadu i jeho klientům dává a jakou inspiraci ostatním může poskytnout, o tom je následující rozhovor se jmenovanou osobností:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE