INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

2022 12 20Pečivo má v jídelníčku Čechů svoji nezastupitelnou úlohu. Čerstvý rohlík s máslem nebo se sýrem, vlahý dalamánek, celozrnná bulka, maková houska, loupáček jako vzpomínka na dětství. Neodolatelná vůně z nedalekého pekařství, která se line každým městem pozdě večer nebo časně zrána. Kdo by nepodlehl takovému kouzlu?

IBRS realizuje každoročně multiklientní výzkum trhu, který monitoruje jednu z nejzákladnějších, a přesto nejdůležitějších potravin. Co z něj nyní vyplynulo? Více než dvě třetiny Čechů dává přednost čerstvému pečivu. Nejdůležitějšími faktory při nákupu pečiva je jeho čerstvost (pro 85 %) a chuť (pro 84 %). Češi chodí nakupovat pečivo v průměru 3–4x týdně (uvedlo 98 % dotázaných) a nakupují nejčastěji bílé pečivo a konzumní chléb. „Je zajímavé, že lidé mají o výrobcích pečiva slušný přehled. Ve výzkumu jsme se zeptali, zda by jmenovali nějaké konkrétní výrobce a 83 % oslovených to dokázalo. Nejčastěji uváděli Penam (61 %), Odkolek (15 %) a pekárny Delta (5 %),“ řekl Tomáš Horejsek, analytik agentury IBRS.

Značka Penam je zároveň i nejoblíbenějším výrobcem pečiva, každý pátý ji považuje za nejlepší. Výzkum byl realizován na reprezentativním vzorku 1000 respondentů z celé České republiky starších 15 let, vybíraných kvótní metodou podle pohlaví, věku, regionu a místa bydliště, formou CAWI (online panel) dotazování podle standardů ESOMAR.

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3