INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

fricî 1Koncem května obdržel cenu projektu Czech Specials a čestný titul Nositel tradic české kuchyně Václav Frič, majitel a šéfkuchař vyhlášené české restaurace Na Pekárně v Čakovičkách. Čestný titul Nositel tradic české kuchyně je udělován vždy v roce konání soutěže Kuchař roku, tzn. jednou za dva roky.

O jeho nositeli rozhodují společně zástupci agentury CzechTourism a Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Nositelem se může stát ten, kdo se v uplynulých letech nejvíce zasloužil o zviditelnění české kuchyně, kdo českou kuchyni nejen vaří a rozvíjí, ale také ten, který ji svojí činností propaguje a podporuje doma nebo v zahraničí.
Cenu předali za agenturu CzechTourism Ing. Lenka Nováková, manažerka projektu, a prezident Asociace kuchařů a cukrářů Čes­ké republiky, Bc. Miroslav Kubec. Autorem uměleckého artefaktu je kuchař-kovář Pavel Bortník.

Lenky Novákové jsme se zeptali, jak se projekt na podporu restaurací, které dobře vaří česká jídla, rozvíjí:
„Projekt Czech Specials – Ochutnejte Čes­ko zdárně překonal covidové roky, kdy byly restaurace zavřené, a vstoupil již do patnáctého roku působení na českém trhu. Pomalu, ale jistě se dostává do povědomí majitelů restaurací, a nově i cukráren a kaváren. Společně s Asociací kuchařů a cukrářů se snažíme o to, aby byly certifikované jen ty podniky, které vaří výborná česká jídla, nebo nabízejí české zákusky, ať už v tradiční, nebo moderní formě, a ve vysoké kvalitě jsou i jejich ostatní služby. V současné době je certifikováno 70 restaurací a 20 cukráren a kaváren v celé České republice, kterým poskytujeme marketingovou podporu a snažíme se je zviditelnit doma i v zahraničí, a přivést do jejich restaurací, hotelů, kaváren a cukráren více hostů. Novinky v projektu i v našich certifikovaných restauracích a cukrárnách můžete sledovat na Facebooku projektu, veškerá pravidla pro certifikaci naleznete na www.czechspecials.cz.“ 

(rix) 

Slovo ke dni

  • Jak se rozpadla myšlenka na hromadu zpráv

    Možná se vám to už také stalo. Chcete něco vyřešit, napíšete nebo zavoláte dotyčné osobě. Shrnete myšlenku pěkně v bodech. Krok za krokem. A reakcí na ni je… Chaos. Je to jako když vám někdo vysype puzzle na stůl a vy z nich musíte složit nějaký komplexní obrázek. Máte před sebou fragmenty, které musíte dát dohromady, abyste zrekonstruovali pracně to, co se dalo říci snadno. Jen to chtělo chvíli času a koncentrace, aby byla odpověď na vaši zprávu zformulována se vším všudy. Čím dokonalejší prostředky komunikace máme, tím hůř komunikujeme. Je to prokletí dnešní doby, ale možná by stačilo říct, že prostředky nejsou komunikací samou. Ta by měla mít vždy přehlednou formu, která bude pro příjemce sdělení prostě stravitelná. Tím, že tříštíme pozornost, a schází nám koncentrace, utrácíme na komunikaci čas i energii v trojnásobném množství, než bývalo standardem...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3