V roce, kdy si připomíná 25 let působení na českém trhu, PENNY expanduje. Na počátku roku jeho prodejní síť překročila hranici 400 prodejen. V prvním čtvrtletí roku otevřelo pro zákazníky tři nové prodejny, nyní pokračuje příprava a výstavba na dalších místech České republiky.
Svět se houpe v nejistotě. Nejde o strach z toho, co se děje, spíše o narušení ekonomických vztahů ve smyslu materiálového nebo energetického zásobování, začínají se objevovat výpadky zboží na trhu. Mnoho firem připouští, že mohou skončit, pokud nebude obyvatelstvo koupěschopné, pokud se nezlevní některé výrobní vstupy. Mění se dodavatelé, ukazují se zápory nadměrné globalizace, ale je jasné, že ani lokální výroba a spotřeba vše nezachrání. Vzorce, podle kterých se svět řídil, přestávají platit. Tím více však, možná neviditelně, roste význam určitých fenoménů, například úloha managementu kvality a kvality jako takové. Hovořila jsem o tom s Ing. Romanou Hofmanovou, která má v České společnosti pro jakost na starosti certifikaci osob. Právě byla zvolena viceprezidentkou Evropské organizace pro kvalitu (EOQ):
Česká republika je, co se týká e-commerce, světová velmoc. Online obchody tu jen kvetou, což má však dvojí efekt: příležitost, ale i jistou zhýčkanost zákazníků, zároveň také tvrdou konkurenci. Proto stále více provozovatelů e-shopů pokukuje po možnostech podnikání mimo naši vlast, kde vidí velkou kupní sílu a nabízející se příležitost. Při expanzi mohou počítat s erudovaným partnerstvím. Více odhalí rozhovor s CMO a spoluzakladatelem Skladonu Patrikem Babincem.
Mlékárenský průmysl se v České republice má čím chlubit. Na trh dodává široké spektrum chutných potravin, z nichž si vybere doslova každý strávník. Najdete u nás mlékárny obří, vlastněné zahraničním kapitálem, mlékárny malé, rodinného typu, ale i ty střední, mezi které patří Mlékárna Valašské Meziříčí, spol. s r.o. Ta je ryze českou společností a právě nyní slaví 30 let od svého založení. Vznikla 17. června 1992 privatizací Beskydských mlékáren.
Rostoucí ceny plynu a elektřiny, obavy o stabilitu dodávek plynu, plánovaný zákaz neekologických kotlů... Současný vývoj na trhu s energiemi momentálně nevyvolává v majitelích domů právě optimizmus a naději. Mnoho z nich proto zvažuje pořízení tepelného čerpadla a případně jeho kombinace s fotovoltaikou. O rozmachu výroby a instalací tepelných čerpadel jsme hovořili s Jiřím Hanusem, generálním ředitelem a spolumajitelem společnosti ACOND.
Firmu CLARKSON CZ, s.r.o., založila Hana Eckert v roce 2004, ale na českém trhu rozvíjela aktivity už od roku 1996. Dnes je silným obchodním partnerem mnoha domácích i zahraničních společností v České republice, jimž dodává obráběcí nástroje v roli výhradního distributora, včetně poradenství a služeb, které s tím souvisejí. Filozofií podnikání je zdravý konzervatizmus, který sází na jistotu, korektnost a dobré vztahy. O tom, že je to základ úspěchu, je Hana Eckert stále přesvědčena:
Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...
V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.
Pokračování ...