INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

Z našich rozhovorů

 MG 8750
30. březen 2020

Generační výměna v podnikání rodinných firem je podle mne těžké téma. Je to o odhodlání, váhání, odvaze, a asi hlavně o emocích i správném načasování. Předání firmy není krok, který by se patrně obešel bez bezesných nocí, zvažování pro a proti, i trochy (nebo více?) nostalgie. Znám však muže, který právě tuto záležitost řeší s nadhledem a optimizmem. Jako osobnost, která je i za toto rozhodnutí schopna nést svou zodpovědnost, která si dokáže užít dobrý pocit ze skutečnosti, že to, co člověk vybudoval a čemu věnoval kus svého osobního i profesního života, bude ve správných rukou. Je to podnikatel Karel Dojáček.

Appleton
18. březen 2020

Víte, který obor v České republice patří k těm, které se nejrychleji rozvíjejí? Není to automobilový průmysl ani IT, ale obor podnikových služeb. Proč a jak, co nabízí a kam dál směřuje, na to odpověděl Jonathan Appleton, ředitel ABSL.

 DSC8210 ps
18. březen 2020

Troufám si tvrdit, že jedním z nejčastěji používaných slov je dnes slovo technologie. Skrývá v sobě mnoho nových výzev, otazníků i neznámých. Provokuje k diskuzím a nabádá hledat ojedinělá řešení, která ukotví možnosti české ekonomiky v tom správném pojetí směřujícím k daleko vyšší konkurenceschopnosti v příštích letech. Jakou roli v tom všem sehrává Český telekomunikační úřad? O tom jsem hovořila s předsedkyní jeho Rady Mgr. Ing. Hanou Továrkovou:

Miloš Holakovský 1
13. březen 2020

Jednomu by se chtělo napsat, že TOS VARNSDORF a. s. je podnik s neobvyklou business aurou. Jeho management dokáže vytvářet strategické vize, které se právem zapisují do dějin českého i světového podnikání. Přitom v žádném případě nejde jen o snahu co nejvíce prodat, ale být užitečným, smysluplným dodavatelem zboží, které je potřeba. Záměrem je uspokojit zájem o stroje, které se uplatní v ekonomice napříč kontinenty, přicházet se sofistikovanými inovacemi, jež člověku usnadní používání obráběcích strojů a přiměje mozek obsluhy zdokonalovat se, tedy přemýšlet. A to vše ruku v ruce s mnoha synergickými souvislostmi až po výjimečnou péči o vlastní zaměstnance ve Varnsdorfu, včetně té nejmladší, učňovské generace. Rozvážné kroky v řízení firmy spojené s nebývalou odvahou jít do nových výzev vyústily v ojedinělou pozici na globálním trhu, v průběžné úspěchy, významná ocenění. Vyplynulo to ze slov Miloše Holakovského, obchodního ředitele TOS VARNSDORF:

jurač ka
13. březen 2020

Od začátku roku se silně diskutují otázky kolem stravenek. Jedním z hlavních aktérů této debaty se stala Asociace českého tradičního obchodu. To proto, že jejím posláním je hájit zájmy českých obchodníků. Ti platby stravenkami, stejně tak jako restaurace, akceptují, ale s jistými výhradami. Jaké souvislosti mají stravenky, obchodníci, majitelé restaurací a hospod a život na venkově? To se snažil komentovat Ing. Zdeněk Juračka, zakladatel a čestný předseda Asociace českého tradičního obchodu:

DSC03135
13. březen 2020

Rádi a s úctou píšeme o firmách s čes­kým kapitálem, které za sebou mají příkladné výsledky, nebojí se výzev ani nových odvážných projektů. Stálicí na našich stránkách se stala energetická skupina GASCONTROL. Jak si loni vedla část konsorcia, která nese název GASCONTROL POWER, a co nového připravuje, o tom jsou následující řádky. Odpovídal Roman Buryjan, generální ředitel skupiny GASCONTROL POWER (na snímku).

Slovo ke dni

  • Konec schůzování

    Koronavirová krize znamená nejen obrovskou zkoušku pro celou společnost, přináší mnoho těžkostí a v důsledku velké ztráty, ale zároveň mění náš postoj. To, co jsme byli zvyklí dělat jako samozřejmost, se ukáže jako zbytné nebo kontraproduktivní, a objeví se nové možnosti, přístupy, metody, technologie, způsoby myšlení a jednání. Napadlo mě, že zákaz shlukování skoncoval s naší slabostí pro schůze a nekonečné porady. Ukazuje se, že i bez nich můžeme dobře a dokonce i lépe fungovat. Lidé mohou využít videokonference, chytré telefony a maily, prostředky komunikování na dálku. Zároveň zkrátí nekonečné hovory na nezbytné a efektivní minimum. Až se z virové epidemie vyléčíme, bude až těžké se znovu vracet k schůzování, kde se hodně řeční, ale málo vyřeší. A v tom vidím jednu z pozitivních věcí, které koronavirus přináší. Pavel Kačer

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Řízení kvality přináší prestiž nejen na mezinárodním poli 16. březen 2020

Úřad průmyslového vlastnictví dosáhl na poli řízení kvality vynikajících výsledků. Korunovány byly například loni oceněním Manažer kvality roku, jež loni udělila Česká společnost pro jakost Ing. Miroslavu Paclíkovi, Ph.D., řediteli odboru patentových informací a představiteli vedení pro integrovaný systém řízení ÚPV. Co všechno činnost související s kvalitou obnáší, jaký užitek Úřadu i jeho klientům dává a jakou inspiraci ostatním může poskytnout, o tom je následující rozhovor se jmenovanou osobností:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE