INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Z našich rozhovorů

MSF 2980 print
19. leden 2022

Zvykli jsme si mít se dobře. Kdykoli se nám zachce, projít se na louce, v lese, nakoupit si na trhu nebo v supermarketu. Maso a zelenina všech ročních období bez ohledu na to, jestli je zima, nebo léto, na talíři není výjimečností, ale běžnou věcí. Nespočet druhů chleba, pečiva, mléčných výrobků. Nekonečno šunek, párků a cizokrajné ovoce.

Jan Wiesner
19. leden 2022

Pandemie zkomplikovala život nám všem. Kromě těžkých zkoušek však může sloužit i k nastartování potřebných změn. Využije česká ekonomika nabízené příležitosti? Nejen o tom jsme debatovali s prezidentem Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR Janem Wiesnerem.

Jiří Horák
18. leden 2022

Květiny odjakživa patřily do našich zahrad, parků, domovů, do recepcí firem, hotelů a dalších prostor. Mají zvláštní dar. Roz­jasňují lidem náladu, přinášejí radost a povznášejí mysl. Vědí to spotřebitelé i profesionálové, kteří se o přísun květin k nám všem starají. Uplynulé měsíce nebyly pro ně nejjednoduššími. Ohlédnutí za nelehkým rokem 2021 květinářů a floristů s nadějným výhledem do příštích dnů nastínil v rozhovoru předseda jejich svazu Ing. Jiří Horák.

Viktorie Plívová
14. leden 2022

Každý začátek ledna bývá spojen s nejrůznějšími očekáváními, předsevzetími, mnohými neznámými. Také pro podnikatelskou veřejnost znamená nový příchozí rok řadu otázek i hledání odpovědí. Ať člověk vlastní velkou firmu, nebo se jen seberealizuje jako živnostník, neznámých v rovnici budoucnosti se objevuje víc než dost. Týká se to i tak prostých záležitostí, jako jsou platby pojistného. O tom zdravotním jsem hovořila s Mgr. Viktorií Plívovou, vedoucí tiskového oddělení Všeobecné zdravotní pojišťovny a tiskovou mluvčí:

Vojta Strnad Kolbenka PR promo 2633 kopie
23. prosinec 2021

Online svět nabízí gastronomickým službám, především restauracím, velkou příležitost. Díky internetu je totiž možné dříve nepředstavitelné: být blíž svým hostům, aniž by do provozovny dorazili osobně. Majitelé restaurací by neměli brát virtuální prostředí jako konkurenci, nýbrž jako výhodu a další službu zákazníkovi. Navíc poskytovat svým klientům možnost objednání a doručení jídla online se v dnešní době jeví jako nutnost. O příle-žitostech, které svět digitálních technologií poskytuje oboru HORECA, jsme si povídali s Vojtěchem Strnadem z digitální agentury WDF.

Miloš Kusý
22. prosinec 2021

Vietnam a Česká republika. Dvě země, dvě odlišné kultury, ekonomiky, jedna významná historická spojitost. Dějiny někdejších velmi dobrých vzájemných vztahů nesou své stopy v komunikaci Vietnamců a Čechů dodnes. Nejen v kulturní, ekonomické nebo společenské linii. Čtvrtstoletí také existuje Česko-vietnamská společnost, nejstarší a největší celostátní organizace přátelství, která se snaží oboustrannou spolupráci kultivovat, posilovat a vytvářet prostředí pro živější obchodní, kulturní nebo turistickou provázanost. Na toto téma jsem hovořila s PaedDr. Milošem Kusým, předsedou Česko-vietnamské společnosti:

Slovo ke dni

  • Nouze naučila Dalibora…

    S drastickým zvýšením cen elektrického proudu a plynu v posledních týdnech a měsících úměrně rostly i ceny energeticky náročných výrobků. Mezi nimi se na předním místě nacházejí strojená hnojiva. Zemědělci se s rostoucími vstupy musí nějak vyrovnat. Zdražovat svou produkci mohou jen tolik, co jim dovolí konkurenční trh. Proto čeští pěstitelé vymýšlejí, jak zefektivnit výživu rostlin. A řešení je tady. Dodavatelé jim nabízejí techniku na přesné dávkování hnojiv. Ale i další systémy využívající digitální technologie v polním hospodářství. Tím může klesnout dávkování živin na hektar, aniž by došlo k poklesu výnosů plodin. Pokládám to za skvělou zprávu, protože méně chemie ocení půda i přírodní prostředí vůbec, sníží se i množství reziduí v krmivech a potravinách. Jak známo, nouze naučila Dalibora housti a zřejmě přiměje zemědělství být...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 1 kopie

IP mediační centrum Praha bilancuje úspěšný rok 2021 13. prosinec 2021

IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, se od svého založení 30. listopadu 2020 úspěšně v roce 2021 etablovalo ve všech oblastech své hlavní činnosti (čtyři základní pilíře):

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3