INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

janouch2Roman JanoušekSpolek Ukliďme Česko přichází se zajímavou výzvou. Obrací se na provozovatele restaurací, hospod, jídelen a dalších stravovacích zařízení s přáním, aby nevyhazovali potraviny, které by z důvodu uzavření provozu museli vyhodit. Nevyužité zásoby mohou dobře posloužit charitě. S jedním z iniciátorů, Romanem Janouškem, jsme si povídali o tom, co se za tímto projektem skrývá.

Jak vlastně vznikl nápad se sběrem potravin, které nemohou být z důvodů koronakrize využity běžným způsobem?

Bylo to dílem okamžiku, restaurace se zavíraly ze dne na den, na druhou stranu už tu nějaká zkušenost z jara byla, takže jsme byli připraveni na vše možné...

Na koho a jakou formou se obracíte s žádostí o potraviny?

Je to výzva především pro restaurace a jídelny, které se na situaci nemohly nijak předem připravit a ze dne na den jim zůstaly potraviny, které nemají jak udat (pokud tedy neotevřely výdejní okénko, ale i tak to není plnohodnotné). Snažili jsme se oslovit profesní sdružení, internetové weby pro gastronomii, ale i plošně média. Bohužel ta odezva je prozatím minimální, mám pocit že média dnes vůbec nemají zájem o šíření pozitivních zpráv a pouze se patlají v té lapálii s bacilem covid-19.

Co všechno patří do vašeho hledáčku?

Jsou to především ovoce, zelenina nebo chlazené, mražené nebo trvanlivé potraviny, které zatím nebyly rozbaleny, ale například do foodboxů v Brně, které jsou umístěny v prodejnách Tesco, mohou vkládat trvanlivé potraviny i občané, kteří zde nakupují.

V jaké podobě mají být potraviny předány, co lze využít, a co už ne?

To je spíše konkrétní otázka na jednotlivé potravinové banky v krajích, bude se to mírně lišit regionálně podle momentální situace, nabídky a poptávky...

Už jste zaznamenali zájem o vaši iniciativu, a to jak ze strany poskytovatelů, tak příjemců potravin?

Ne, ale jelikož jsme teprve tu informaci rozesílali, tak je zatím brzy na nějaké hodnocení.

Kdy a jakou formou bude pokračovat váš projekt Ukliďme svět, ukliďme Česko?

Máme naplánován hlavní úklidový termín na konec března příštího roku, konkrétně sobotu 27. března. Nezbývá než doufat, že v té době už bude situace v normálu a nezakážou nám uklízet, jako se tomu stalo v letošním roce.

úspěch s potravinovou sbírkou i úklidem
popřál Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Plná letiště

    Odstavné plochy na letištích se plní. Lze si toho všimnout nejen na největším českém vzdušném přístavu v Praze-Ruzyni, ale i jinde u nás a v Evropě. Stroje totiž nejsou ve vzduchu, ale odpočívají na zemi. A protože koronavirová krize hned tak neskončí, budou uzemněny nejméně do začátku jarní sezony. Výpadek příjmů může správa letišť alespoň zčásti vyrovnat parkovným. A také se dají naplno využívat servisní kapacity. Útěchou rovněž může být zvýšení bezpečnosti letového provozu. Vzdušné dopravní koridory téměř zejí prázdnotou, stejně tak piloti si už nebudou stěžovat na to, že jsou přetěžováni. Ano, každá mince má dvě strany. Až se nebe zase otevře a lidé budou moci cestovat do zahraničí, více si jistě vychutnají ten znovu získaný pocit svobody. Věřme, že to nastane už brzy.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

PSC 0175

Češi budou nové věci vymýšlet stále 5. říjen 2020

Josef KratochvílJe obdivuhodné, kolik českých firem, vysokých škol, výzkumných organizací a dalších subjektů v uplynulém půlroce nacházelo nová řešení pro to, aby mohly existovat dál, rozvíjet výrobu a služby. Nabízet trhu to, co nejvíce potřebuje. Vznikly nové produkty, zrodily se ojedinělé postupy práce, ke slovu se dostaly špičkové technologie i efektivnější organizace procesů. Znamená to, že potenciál tvořivosti nabral na obrátkách, aktivoval se.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE