INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

IMG 4579Dagmar SmrčinováJestli chcete vstoupit do světa malých zázraků, vydejte se do sídla firmy 4ISP s.r.o. a jejího showroomu EURAZIO Center kousek za Prahou. Do Modletic. Projdete-li recepcí, zjistíte, že jste v hale neobvyklé kreativity a že ke své spokojenosti a rozjezdu podnikání nutně potřebujete laserový stroj nebo frézku. Že to zní příliš zkratkovitě? Možná ano. Přesto právě sem, na adresu Za Stodolou 144 přijíždějí nejen muži jako milovníci techniky a čehokoli, co jim ulehčí práci, ale i dost žen. Těch, které se rozhodly založit živnost nebo zefektivnit současnou malovýrobu čehokoli, posílit firmu novými prvky, ozvláštnit image, dát o sobě vědět jiným, novým a hravým způsobem. Co všechno je jim tady k dispozici, k čemu stroje slouží a jak mohou nastartovat business? Na to jsem se zeptala Ing. Dagmar Smrčinové, Ph.D., marketingové a projektové ředitelky centra EURAZIO:

Na jaře jste představili zákazníkům mnoho zajímavostí, atraktivní sortiment laserových strojů a frézek, které si mohli otestovat právě živnostníci, majitelé menších firem, ženy, které se rozhodují, jak nejlépe vstoupit do podnikání. Jak se jim u vás líbilo?

Získali jsme velmi dobrou zpětnou vazbu. Mnozí návštěvníci byli doslova nadšeni, protože netušili, co všechno tyto stroje umí. Sjížděli se k nám zájemci doslova z celé republiky. Výjimkou nebyli muži v roli manželů. Přišli „okouknout“ a vyzkoušet menší laserový stroj, který se posléze rozhodli koupit své partnerce, aby mohla urychlit a zvýšit výrobu například dětského oblečení. Naše lasery totiž dokážou úplně všechno, třeba právě nastříhat jednotlivé díly oděvů za neuvěřitelně krátkou dobu, podle toho, jaké jim přes počítač zadáte pokyny. Pro švadlenky je to úžasná pomoc a úspora času i látek. Pracnost se nesčetněkrát sníží. Obsluha takového stroje není vůbec složitá, a jakmile se s ním klientka sžije, jde jí práce pěkně od ruky.

Celá vaše hala byla vyzdobena nejrůznějšími výrobky, které díky schopnostem laseru mohou vzniknout. Třeba krásné velikonoční nebo vánoční ozdoby, jež se už nemusí vyřezávat ručně, ale vyseká je do nejjemnějšího detailu z překližky stroj. Určitě tak vzniká mnoho pozoruhodných předmětů...

Člověk se až sám diví, co všechno naše lasery dokážou. Poradí si s nejrůznějšími materiály, jako je kov, sklo, karton, dřevo. Také umí materiály spořit, protože si je sám poskládá tak, aby se zbytečně neplýtvalo a nevznikalo mnoho odpadu. Sklo není nutné díky laseru označovat jen na povrchu, ale i pod ním, takže myčka design nepoškodí.

Slyšela jsem, že se právě vaše stroje využívají k výrobě efektu poničených jeansů. Je to pravda?

Zcela určitě. Stačí ho naprogramovat a výrobu můžete rozjet. Třeba se zrovna vám podaří tak úžasná věc, že se zrodí nový módní trend. Jeden nikdy neví!

Některý druh stroje si kupují například pekaři. K čemu jim slouží?

Používají ho k popisování chleba. Na každém bochníku může být vyraženo datum, což je i pro konečného spotřebitele dokladem toho, zda si kupuje chléb právě čerstvý, nebo třeba den starý. Může zde být vepsáno logo, jakýkoli znak apod. Stejně tak lasery využívají někteří distributoři ovoce, třeba na jablko lze napsat jednoduchý nápis jako Dobrou chuť, Pěkné Vánoce.

Jsou významnými odběrateli rovněž reklamní agentury?

Je to tak. Lasery mohou využít například k individuálním návrhům nejrozmanitějších dárkových předmětů pro své klienty, třeba při příležitosti firemních výročí, svátků, oslav. I proto zveme všechny zájemce k nám do EURAZIO Center, kde si všechna zařízení mohou vyzkoušet. Mohou si přinést svůj vlastní materiál, z něj tvořit. Aby na místě viděli, jak jejich model vypadá. Jaký potenciál zařízení nabízí.

Určitě i pro studenty je to ráj na zemi.

Nejen pro ně. I děti si mohou prostřednictvím laseru převádět své počítačové obrázky v hmatatelný objekt. Takže třeba pro modeláře je to skutečně úplný ráj.

A poradíte každému, kdo se potřebuje dovědět podrobnosti, kdo zatouží takového pomocníka vlastnit?

Naši specialisté se každého nadšence rádi ujmou a vše ukážou. Poradí, jak ulehčit výrobnímu procesu, víme, jak ušetřit na spotřebě plynu v případě rozsáhlejší výroby, jak předejít prašnosti, zkrátka od všeho kousek. Vyzkoušíme, jak si se kterým materiálem stroj poradí a jak využít přednosti, jež skýtá. Naše zařízení zakoupil například jeden výrobce, který na trh dodává dřevěné kravaty!

To je vtip?

Ne, originální výrobní program. Naše mašiny jsou skutečně univerzální. Pomohly na svět nejednomu zajímavému nápadu.

I velké firmy si u vás přijdou na své. Některé z ryze mužských oborů vlastní ženy. Jak byste pro ně stručně charakterizovala sortiment, který můžete nabídnout?

V EURAZIO Center jsou k vidění základní typy vláknových řezacích laserů na řezání kovů, kombinované stroje pro trubkové a plošné řezání kovu, trubkové řezací stroje pro velmi malé i velmi velké průměry kovových materiálů. Také značkovací lasery s automatickými podavači pro velkokapacitní výrobu, dále značkovací lasery pro velkoformátová značení. Škála strojů je opravdu široká, a to od těch pro školy a učňovská střediska až po hobby použití domácího kutila či od malovýrobce až po stroje pro velkosériovou produkci.

Takže sem s radostí může zavítat majitelka velké exportní společnosti stejně jako jednatelka malé firmy, která vyrábí dětské hry z překližky, stejně tak jako modelář, zámečník nebo výtvarnice?

Každý, kdo hledá cestu seberealizace, potřebuje inspiraci nebo dodat odvahu. Je jedno, jestli chcete dodávat na trh vánoční přání ze dřeva, modely z papíru, nebo šít originální pytlíky na cvrnkací kuličky. Stejně tak jako zástupce firmy, jež chce inovovat vybavení, zjednodušit a zefektivnit produkci.

Co když ke splnění snu chybí peníze? Maminka na mateřské ne vždy disponuje velkým obnosem, na rozdíl od nápadů a bujné fantazie. Dokážete pomoci s financováním?

Samozřejmě jsme mysleli i na to a dokážeme vyjít vstříc. Poradíme i v tomto směru, a sen může měnit života člověka. Úzce například spolupracujeme s ČSOB Leasing. Navíc některé stroje nejsou v závratných částkách a klienti bývají často překvapeni, že i za několik set tisíc lze pořídit pomocníka do businessu, který se za pár týdnů jednoznačně zaplatí.

Stále jste firmou, která provozuje největší showroom laserů a CNC strojů v Evropě?

Nejen to. Expandujeme. Připravujeme otevření pobočky na Ukrajině a naplno jsme rozjeli distribuci do Pobaltí. K zákazníkům přistupujeme všestranně, s vědomím zodpovědnosti za to, jak se jim bude dařit. S plným servisem, poradenstvím, zaškolením. Začínali jsme s dobrými referencemi a s nimi i pokračujeme.

ptala se Eva Brixi

Slovo ke dni

  • Do důchodu daleko

    Penzijní reforma se sice stále odkládá, avšak týmy odborníků nelení. Snaží se najít trvale udržitelný způsob financování důchodců. Musí počítat přinejmenším se dvěma problémy. Prvním je rostoucí počet osob, které budou dávky pobírat. A druhým nutnost alespoň zachovat, lépe však zvyšovat úroveň důchodů. A teď jim vyšlo, že dnešní čtyřicátníci musí jít proto do penze o rok později, mladí lidé ve věku 25 let dokonce o dva roky déle než dnes, tedy v 67 letech. To nepokládám za tak hroznou perspektivu už s tím vědomím, že průměrný věk dožití se má dále zvyšovat. Později narození se však na penzi dívají realisticky a většinou tvrdí, že se penze nedožijí. Buď nebude z čeho dávat, nebo, a to je prý pravděpodobnější, je uštve hektický způsob moderní civilizace.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Získávání technického know-how z patentových databází 27. květen 2019

Databáze průmyslověprávních informací jsou velice užitečným zdrojem znalostí. Jejich prostřednictvím lze získat údaje, které jen s obtížemi naleznete jinde. V některých případech dokonce platí, že tyto informace z jiných zdrojů vůbec získat nelze. Na následujících řádcích se o těchto poněkud nedoceněných pomocnících dozvíte více.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE