INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Uncategorised

Obrázek1
4. duben 2024

Stát od ledna 2023 povinně zřídil datovou schránku více než 2 milionům živnostníků, spolků, nadací a dalším nepodnikajícím právnickým osobám. Podle údajů České pošty však k aktivnímu využívání svých datových schránek do této chvíle nepřistoupilo více než 450 tisíc lidí.

Ruslan Skopal nove
1. únor 2024

V roce 2024 očekáváme nárůst využívání automatizace nejen v segmentu e-commerce, s čímž bude spojeno také rostoucí využívání AI. U nás v Trenýrkárna.cz můžeme tento rostoucí trend určitě potvrdit už nyní, kdy AI využíváme jak při sestavování textů do popisků produktů, tak i při překladech pro naše expanzní weby.

Iniciativa ČESKÉ POLE image II web
7. září 2023

Pouhý jeden rok od vzniku stačil Iniciativě ČESKÉ POLE na to, aby si připsala řadu úspěchů při navracení tradičních produktů českého zemědělství do tuzemské gastronomie. V rámci unikátního projektu se už podařilo rozšířit pěstování odrůdy brambor Agria na hranolky a navýšit plochu, na které se tyto brambory v Česku pěstují, oživit pěstování chutného a řízného českého křenu či nastartovat renesanci pravého českého česneku v podobě původních českých odrůd. Teď jde Iniciativa, jejímž zakládajícím a hybným členem je mimo jiné i Ministerstvo zemědělství ČR, ještě dál.

Petr Kosiner Vladimiür Zikmunda
1. červen 2023

Řekne se knedlík. Jenže co to vlastně je? Samozřejmá příloha k vepřo zelo? Nebo pokrm, který je neodmyslitelnou součástí české kuchyně? Kdoví, když prvním doloženým je ten z Číny! Každopádně knedlík v mnoha rozmanitých podobách patří k naší stravovací tradici a každý řádný Čech je na něj patřičně hrdý. Parádní gulášek nebo svíčková s knedlíkem, knedlík bramborový k pečenému králíkovi a špenátu, knedlík švestkový s mákem jako královský pokrm, knedlík chlupatý, karlovarský, špekový... Kynutý knedlík plněný povidly, knedlík borůvkový jako naprostá delikatesa... A třeba i knedlík rodinný, který si vaří každý sám podle své chuti, odvahy či inspirace předků. Knedlík je totiž příležitostí. Je motivací k tvořivému přístupu k životu v kuchyni.

gears 686316 1280 kopie
2. květen 2023

Situace v českém zpracovatelském průmyslu se v dubnu podle průzkumu PMI dále zhoršila. Index nákupních manažerů poklesl z březnových 44,3 bodů na 42,8 bodu.

7. duben 2023

Česko nebo Česká republika? Jak se má naše země prezentovat navenek? Právě o tom je druhý díl CzechTourism Podcastu, který má premiéru právě teď.

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3