INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem
Logitech_sha_clr_lrg_72_dpiKdo jste si oblíbili příslušenství k PC a notebookům od Logitechu nejen pro jejich novátorské technologie, ale i zajímavý dessign a barevnost, je to i díky tomu, že Logitech spolupracuje s řadou zajímavých osobností, jakou je například Paul Darby, s jehož stručným životopisem se můžete nyní seznámit. Je kromě jiného světově uznávaným odborníkem na význam barev a jejich souvislost s lidskou osobností. Proto si v závěru této stati můžete vyzkoušet barevný test, který napoví něco o vztahu barev s vašimi emocemi, s vaší osobností.

Paul Darby, zvaný Feng Shui Doctor, je předním odborníkem na Feng Shui na světě a má více než 17 let zkušeností s principy této starobylé vědy o Zemi. Paul Darby pracuje po celé Evropě, ve Spojeném království a Irsku a je akreditován a registrován u The Feng Shui Society.

Paul Darby byl hostem mnoha televizních pořadů ve Velké Británii, mezi něž patří programy „Big Brother's Little Brother", „GMTV", „BBC Breakfast" a „Richard and Judy", a také rozhlasových stanic, včetně BBC World Service, BBC Radio 1, 2 a 4, Virgin a Capital. V rámci své evropské činnosti má Paul Darby pravidelný pořad na španělské rozhlasové stanici RKO Gold-SpaiFantasy_Collection_12._Handbag_Shot_Dusty_Rose_EMEAn a v rádiu RTE v Irsku.

Pokud jde o tištěná média, Paul Darby přispíval do evropských titulů, jako jsou Marie Claire a Men's Health, a dále do všech hlavních britských celonárodních novin včetně The Times a The Daily Telegraph, jeho články otiskují i věhlasné časopisy o životním stylu. Mezi klienty Paula Darbyho z řad celebrit patří Martin Shaw, Jenny Seagroveová, Desree, Matthew Kelly a Frazer Hines. Paul Darby navíc vyznává taoismus a zenový buddhismus a pracuje s přirozeným prouděním energií „čchi" v domech, kancelářích a zahradách. Přirozeným a prostým způsobem podporuje působení energií, jež nás obklopují a přinášejí pozitivní naladění, které umožňuje dosáhnout úspěchu a pokroku, a svým klientům pomáhá zajistit silnou podporu energie čchi. Napsal knihu s názvem „The Feng Shui Doctor", kterou vydalo nakladatelství dbp a která je k dostání na celém světě. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách Paula Darbyho: www.fengshuidoctor.co.uk

Co podle Paula Darbyho o vás vypovídají barvy?

Nejhorší noční můra každé ženy... má před sebou boty na jehlovém podpatku přesně podle současných trendů, cena je dobrá, velikost perfektně sedí, ale mají je v několika barvách: červené, černé nebo zelené – v jaké barvě si je má koupit? A tak je to se vším – od bot a tapet až po kabelky a povlečení – máme na výběr z tolika barev, ale jak zůstat „in", když se trendy každou sezónu mění? Jak tedy máme vědět, jakou barvu si zvolit?

Barvy o nás vypovídají mnoho. Nejde jen o módu, barvy mohou naznačit o člověku opravdu hodně – je produktivní a hravý nebo ambiciózní a tvořivý? Společnost Logitech spolupracuje s předním odborníkem na životní styl jménem Paul Darby, který nás může naučit vnímat, co o nás barvy říkají, a jak je můžeme používat, aby pozitivně ovlivňovaly naši náladu, výkonnost a celkový pocit pohody.

Všem, kdo by chtěli do svého domova nebo šatníku vpustit trochu více barevnosti, nabízíme tento test o barvách, abyste mohli zjistit, které vyhovují právě vám.

Chcete-li vědět která z barev odpovídá vaší osobnosti vyplňte následující dotazník

Odpovězte na následující otázky co nejrychleji a nejupřímněji, bez váhání a delšího přemýšlení. Odpovídejte intuitivně.

1. CO OČEKÁVÁTE OD ŽIVOTA?

a) Potěšení

b) Kreativitu

c) Oblíbenost

d) Moc

e) Svobodu

2. JAK BYSTE POPSALI SVOU KARIÉRU?

a) Není důležitá

b) Zasloužila by změnu

c) Měl(a) bych být povýšen(a)

d) Vše vychází skvěle

e) Naplňuje mne

3. JAK SE NEJČASTĚJI CÍTÍTE?

a) Šťastně

b) Uvolněně

c) Podléhám nátlaku

d) Pod vedením

e) V bezpečí

4. JAK BYSTE POPSALI SVÉ AMBICE?

a) Změna je vždy vítána

b) Jsou dlouhodobé, nicméně se mohou přizpůsobit

c) Nenaplňuji je tak rychle, jak bych si přál(a)

d) Potřebuji se okamžitě dostat dále

e) Jsou prosté

5. JAK BYSTE POPSALI KVALITU SVÉHO ŽIVOTA?

a) Vynikající

b) Šťastný

c) V jednom kole

d) Frustrující

e) Jde to

6. POPIŠTE SVÉ ZNÁMÉ

a) Pár dobrých šikovných lidí

b) Blázniví kreativní přátelé

c) Mám spoustu známých, patří mezi ně kolegové i kamarádi

d) Důležité osoby/pracovní kontakty

e) Úzkostlivě pečlivý výběr lidí

7. NAŠLI JSTE SVOU ŽIVOTNÍ LÁSKU?

a) Ne, nehledám ji, chci se jen bavit

b) Zatím hledám všude, kde to jde

c) Ano, v tuto chvíli ji mám

d) Možná, náš vztah zraje

e) Našel jsem tu pravou / našla jsem toho pravého

8. JAK VYPADÁ VAŠE ENERGIE V PRŮBĚHU DNE?

a) Roste

b) Je stále stejná

c) Upadá

d) Jde až na dno

e) Mění se nahoru i dolů

9. JAK SE CÍTÍTE?

a) Se stavem věcí jsem naprosto spokojen(a)

b) Potřeboval(a) bych pár věcí znovu promyslet

c) Chtěl(a) bych se pohnout dále

d) Potřebuji pomoc a podporu

e) Často ve víru změn

10. KDYBYSTE MĚLI POPSAT SAMI SEBE VE ZKRATCE, CO BYSTE ŘEKLI?

a) Hledám potěšení

b) O všem přemýšlím

c) Workoholik

d) Potřebuji sílu a bezpečí

e) Jsem přizpůsobivý(á), v pohodě

Tak – a teď sečtěte výsledek pro zjištění, jaké barvy vyhovují právě vám. Odpověď napoví něco o dojmu, jaký vytváříte, a vaší energii – a vy budete moci naplnit svůj domov barvou, která s vámi ladí.

Převažují odpovědi A: Pro vás je dokonalá bílá a černá. Tyto barvy jsou příjemně vzrušující a zemské.

Vybíráte-li si tyto barvy, berete život jako hru – máte rádi zábavu a výzvy a pracujete s lidmi, kteří vám pomáhají, jsou dobrodružní a bezstarostní. Pro vaši duševní pohodu byste si měli vybírat barvy inspirované zemí a kovovými prvky.

Převažují odpovědi B: Pro vás je skvělou barvou modrá. Umožňuje, aby vaše kreativní energie mohla proudit. Zdůrazňuje, že s každou výzvou rostete, změny vám pomáhají, soustředíte se nejvíce, když máte něco udělat na poslední chvíli, a že milujete řešit problémy. Vaši duševní pohodu podpoří barvy inspirované živelnou energií vody a kovových prvků.

Převažují odpovědi C: Vaše barva je červená. Pohání vás síla ohně. Užíváte si, jak vás energie nese každým dnem. Milujete „být nabiti energií" – třeba když mluvíte, přednášíte prezentaci, nebo plamenně navazujete nové vztahy. Pro vaši duševní pohodu byste si měli vybírat barvy inspirované živelnými energiemi ohně a dřeva.

Převažují odpovědi D: U vás bude nejlépe působit zelená barva. Symbolizuje růst a ambice. Někam to dotáhnete – vnímáte svůj život jako žebřík a šplháte mrštně. Obvykle máte vytvořený soubor tradičních hodnot a pocitů. Milujete, když cítíte sílu, a když vše kolem vás správně vedete. Inspirací pro vaši paletu barev, jež podpoří vaši duševní pohodu, jsou barvy inspirované živelnou energií dřeva a vody.

Převažují odpovědi E: Na vás platí růžová. Na lidech vám záleží více než na čemkoli jiném, potřebujete blízkost, pružná pravidla, rádi se přizpůsobujete a měníte celkové směrování. Naprosto zbožňujete romantické vztahy, objímání, polibky a komunikaci. Aby právě vám udělaly barvy dobře, měli byste si vybírat z barev inspirovaných živelnou energií země a ohně.

Co o vás vypovídají barvy?

Co znamená každá z jednotlivých barev

ČERNÁ-BÍLÁ - (ZEMĚ A KOV) Základní, zemské barvy s příjemně vzrušující energií. Představivost, dobrodružství, vášeň, nadšení, bezstarostnost.

ZELENÁ - (DŘEVO) Růst, ambice, výbuchy života, spojení s reálným každodenním světem, práce kariéra, pohyb, často s tradičním vkusem, hodnotami a přesvědčením.

MODRÁ - (VODA) Proudící voda, proudící energie, odliv a příliv, pohyb, potřeba vidět změnu, pokrok a otevírající se cesty.

ČERVENÁ - (OHEŇ) Pozitivní naladění, plamennost, silné a přesvědčivé působení, silná energie ve společnosti, potřeba navazovat kontakty.

RŮŽOVÁ - (ZEMĚ A OHEŇ) Romantika, vřelost, zaměření na lidi, doteky, obejmutí, vždy při zemi, duchovní nekomplikovanost – „svatá prostota"

(tz)

Slovo ke dni

  • Představy a realita

    Inovují malé a střední firmy. V korporacích bývá silný byrokratický aparát, jenž se postará o to, aby dobré nápady nešly zavést do praxe, nebo se jejich implementace nekonečně táhla. Tvrdí to místopředseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Ing. Karel Dobeš, a má samozřejmě pravdu. A jak dodává jeho kolegyně Pavla Břečková, inovace je otázka přežití. Proto mohou menší podnikatelé konkurovat gigantům s obrovským kapitálem a dlouhou tradicí. Je zajímavé, že z nedávného průzkumu vyšlo zjištění, podle něhož 44 procent dotázaných nikdy nevyužije v podnikání robotizaci a digitalizaci. Ovšem v praxi se ukazuje, že nějakou formu digitálních technologií už uplatňují téměř všichni. Někdy, zdá se, sama realita překonává naše představy.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Visegrádský patentový institut a Smlouva o patentové spolupráci 28. srpen 2019

Jak získat patentovou ochranu v zahraničí za využití řízení podle mezinárodní Smlouvy o patentové spolupráci bylo naznačeno v článku, který byl na tomto místě uveřejněn minulý měsíc. Zdůrazněnými výhodami popsaného systému bylo zejména získání času na přípravu a rozhodování, zda, a ve kterých státech, usilovat na základě jediné podané patentové přihlášky o patentovou ochranu. 

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE