INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

foto0V automobilovém průmyslu je kvalita jednou z nejcennějších komodit. Stejně jako design, i ona totiž prodává. Podílí se zásadním způsobem na image značky. Stačí jediný nekvalitní produkt, a pověst celé modelové řady může být ohrožena a současně samozřejmě i její prodejnost. Proces kontrol a testování vozů před uvedením na trh je tedy klíčovou etapou. Jak náročný a komplexní tento proces může být, ukazuje například automobilka Peugeot.

Testy kvality nového modelu Peugeot 408, který bude na český trh uveden až příští rok, probíhají už několik měsíců. Vůz prochází interním plánem validace určujícího sérii testů, kterou postupují bez výjimky veškeré součásti a moduly vozu. Především se provádějí četné simulace pomocí vysoce sofistikovaných počítačových programů, které umožňují urychlit vývoj a zároveň co nejlépe využít zdroje. Následuje nespočet testů na zkušebních zařízeních, v laboratořích a aerodynamických tunelech. Zkušební zařízení se čtyřmi zvedáky simuluje nejextrémnější namáhání, aby bylo možné změřit únavu konstrukce vozu. Nejdůležitější zkoušky postupuje ale auto na silnicích, kam ho po patřičném maskování vývojáři pustí. Jezdí se na všech typech silnic a v nejrůznějších klimatických podmínkách. Překonávají se přejezdy brodů, zpevněné i vyježděné cesty, štěrk atd. Vozy zakouší jízdu v extrémním horku i mrazu, ve dne i v noci. Po celou dobu je vše opětovně testováno a zkoušeno, zkoumáno a vyhodnocováno. Každý kilometr ujetý v těchto extrémních podmínkách odpovídá několika desítkám kilometrů, které ujede běžný uživatel. Ve formě těchto testovacích vozů najel nový Peugeot 408 již celkem 1 100 000 km ve všech možných podmínkách.

Stejné procesy kontroly kvality aplikovala značka i na mimoevropských trzích. V zemích jihovýchodní Asie, kde nedávno spustila provoz svých nových továren, jsou dodržovány stejně vysoké kvalitativní standardy. Například v Gurunu v Malajsii, kde se pro asijské klienty vyrábějí modely 2008, 3008 a 5008, absolvovaly vozy ve zdejších podmínkách testovací jízdy v délce 500 000 kilometrů, přičemž se jezdilo ve dne i v noci, s nákladem i bez něj, v hustém městském provozu i na dálnicích, v horách, v extrémních vedrech i ve vlhkosti typické pro tropy. Modely, které se od evropských verzí designově neodlišují, musí dokázat i stejně nekompromisní kvalitu. Proces výroby a kontroly kvality si můžete prohlédnout prostřednictvím tohoto videa.

.

(tz)

 

 

 

 

Slovo ke dni

  • Velký úklid v e-shopech

    Už dávno jsme si zvykli nakupovat nejen v kamenných obchodech, ale také na internetu. Obrat e-shopů neustále roste a v kritických obdobích, například během pandemie, překonával všechny rekordy. Kdo by ostatně neocenil téměř nekonečný výběr zboží, které vlastně ani nezná státní hranice ani prodejní dobu? Samozřejmě že e-commerce s sebou přináší i rizika pro obě strany, pro prodávající i zákazníky. Proto je překvapující, že teprve nyní zpřísnila naše legislativa pravidla obchodování. Už si ani v „anonymním“ cyber prostoru nebude moci každý dělat, co chce, a počítat s tím, že mu vše projde. Například používat e-shop jako bezplatnou půjčovnu nebo sám sobě psát pochvalné recenze a záměrně klamat spotřebitele. Není pochyb, že dodržování přísnějších regulí internetovému businessu jenom prospěje a podpoří jeho další růst.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Praktické příklady využití IP mediací v oblasti práv k duševnímu vlastnictví 7. říjen 2022

IP mediace je možné využití v celé řadě případů, kdy předmětem sporu je právo k duševnímu vlastnictví. Smírné urovnání sporu je například výslovně upraveno v § 26b zákona č. 441/2003 Sb., o ochranných známkách, ve znění pozdějších předpisů, podle kterého Úřad průmyslového vlastnictví (dále jen „Úřad“) přihlašovateli a namítajícímu na základě jejich společné žádosti stanoví v průběhu námitkového řízení lhůtu alespoň dvou měsíců ke smírnému urovnání.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3