INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Tucson N LineHyundai Tucson byl na evropský trh uveden před dvěma desetiletími. Přestože je segment SUV v Evropě velmi významný, tehdy se jednalo o nově vznikající část automobilového trhu. Globální bestseller Hyundai se však od svého představení v roce 2004 těší velké oblibě u evropských zákazníků, což platí i pro aktuální, čtvrtou generaci modelu Tucson, vyráběnou ve výrobním závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech ve slezských Nošovicích.

Podle údajů společnosti JATO Dynamics, globálního dodavatele informací o automobilovém odvětví, se Tucson stal v roce 2022 nejprodávanějším vozem v segmentu kompaktních SUV. Celkem bylo v Evropě registrováno 150 803 kusů tohoto modelu. Přestože evropský trh s novými automobily zaznamenal loni meziroční pokles, prodeje modelu Tucson vzrostly oproti roku 2021 o jedno procento. Tyto vynikající prodejní výsledky navíc zajistily oblíbenému středně velkému SUV značky Hyundai osmé místo v celkovém žebříčku nejprodávanějších modelů v Evropě.

Tucson se po dalším roce skvělých prodejů v Evropě vyšvihl až na samý vrchol segmentu kompaktních SUV, v němž panuje velmi silná konkurence,“ říká Michael Cole, prezident a generální ředitel společnosti Hyundai Motor Europe. „Prodejní úspěch modelu Tucson s přitažlivým designem a technickou výbavou, která vychází vstříc požadavkům uživatelů, dokládá naše úsilí poskytovat evropským zákazníkům velmi kvalitní produkty splňující požadavky jejich rozmanitých životních stylů a překonávající jejich očekávání.“

Na českém trhu potvrzuje Tucson stoupající popularitu a dle údajů zveřejněných SDA v roce 2022 zapsal 5816 registrací. Obzvlášť významný úspěch však s 2960 registracemi zaznamenal v privátním segmentu, kde se stal vůbec Tucson 1nejpopulárnějším SUV a druhým nejprodávanějším modelem celkově.

Úspěch Tucsonu tkví v kombinaci originálního designu, praktičnosti, ale také v široké nabídce motorizací – od základních benzinových a naftových motorů, přes hybridy až k úspornému plug-in hybridu. Jsme navíc přesvědčeni, že je vzhledem ke své vysoké zůstatkové hodnotě velmi zajímavou alternativou také pro firemní klientelu,“ uvedl obchodní ředitel Hyundai Motor Czech Ondřej Pospíšil.

Tucson slaví vynikající prodejní výsledky v roce 2022 napříč Evropou

Mimo České republiky by Tucson v roce 2022 oblíbeným modelem také ve zbytku Evropy, včetně nejvýznamnějších trhů.

Ve Španělsku byl Tucson s celkem 21 985 prodanými vozy v roce 2022 nejprodávanějším modelem na trhu. Španělští zákazníci oceňují na modelu Tucson především nejmodernější prvky výbavy, atraktivní design a široký výběr pohonů vyhovujících všem řidičům. Španělský dovozce značky Hyundai uzavřel loňský rok na třetím místě a na španělském trhu dosáhl rekordního podílu 7,32 procenta.

Ve Velké Británii získal Hyundai v roce 2022 historicky nejvyšší tržní podíl 5,0 procenta díky 80 419 registrovaným novým vozům. Z toho 27 839 registrací, resp. 35 procent z celkového prodeje, připadalo na model Tucson. Středně velké SUV s rozsáhlou výbavou, elegantním designem a nízkoemisními pohony dosáhlo ve svém segmentu tržního podílu 5,3 procenta. Tucson byl u britských spotřebitelů nejoblíbenějším středně velkým SUV a celkově sedmým nejprodávanějším modelem ve Velké Británii.

Ve Francii byl Tucson s téměř 18 000 registracemi nejoblíbenějším modelem značky Hyundai v roce 2022. Tucson byl také absolutně nejprodávanějším modelem v Irsku, kde Hyundai prodal 6432 těchto vozů.

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Jak se rozpadla myšlenka na hromadu zpráv

    Možná se vám to už také stalo. Chcete něco vyřešit, napíšete nebo zavoláte dotyčné osobě. Shrnete myšlenku pěkně v bodech. Krok za krokem. A reakcí na ni je… Chaos. Je to jako když vám někdo vysype puzzle na stůl a vy z nich musíte složit nějaký komplexní obrázek. Máte před sebou fragmenty, které musíte dát dohromady, abyste zrekonstruovali pracně to, co se dalo říci snadno. Jen to chtělo chvíli času a koncentrace, aby byla odpověď na vaši zprávu zformulována se vším všudy. Čím dokonalejší prostředky komunikace máme, tím hůř komunikujeme. Je to prokletí dnešní doby, ale možná by stačilo říct, že prostředky nejsou komunikací samou. Ta by měla mít vždy přehlednou formu, která bude pro příjemce sdělení prostě stravitelná. Tím, že tříštíme pozornost, a schází nám koncentrace, utrácíme na komunikaci čas i energii v trojnásobném množství, než bývalo standardem...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3