INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

Tucson N LineHyundai Tucson byl na evropský trh uveden před dvěma desetiletími. Přestože je segment SUV v Evropě velmi významný, tehdy se jednalo o nově vznikající část automobilového trhu. Globální bestseller Hyundai se však od svého představení v roce 2004 těší velké oblibě u evropských zákazníků, což platí i pro aktuální, čtvrtou generaci modelu Tucson, vyráběnou ve výrobním závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech ve slezských Nošovicích.

Podle údajů společnosti JATO Dynamics, globálního dodavatele informací o automobilovém odvětví, se Tucson stal v roce 2022 nejprodávanějším vozem v segmentu kompaktních SUV. Celkem bylo v Evropě registrováno 150 803 kusů tohoto modelu. Přestože evropský trh s novými automobily zaznamenal loni meziroční pokles, prodeje modelu Tucson vzrostly oproti roku 2021 o jedno procento. Tyto vynikající prodejní výsledky navíc zajistily oblíbenému středně velkému SUV značky Hyundai osmé místo v celkovém žebříčku nejprodávanějších modelů v Evropě.

Tucson se po dalším roce skvělých prodejů v Evropě vyšvihl až na samý vrchol segmentu kompaktních SUV, v němž panuje velmi silná konkurence,“ říká Michael Cole, prezident a generální ředitel společnosti Hyundai Motor Europe. „Prodejní úspěch modelu Tucson s přitažlivým designem a technickou výbavou, která vychází vstříc požadavkům uživatelů, dokládá naše úsilí poskytovat evropským zákazníkům velmi kvalitní produkty splňující požadavky jejich rozmanitých životních stylů a překonávající jejich očekávání.“

Na českém trhu potvrzuje Tucson stoupající popularitu a dle údajů zveřejněných SDA v roce 2022 zapsal 5816 registrací. Obzvlášť významný úspěch však s 2960 registracemi zaznamenal v privátním segmentu, kde se stal vůbec Tucson 1nejpopulárnějším SUV a druhým nejprodávanějším modelem celkově.

Úspěch Tucsonu tkví v kombinaci originálního designu, praktičnosti, ale také v široké nabídce motorizací – od základních benzinových a naftových motorů, přes hybridy až k úspornému plug-in hybridu. Jsme navíc přesvědčeni, že je vzhledem ke své vysoké zůstatkové hodnotě velmi zajímavou alternativou také pro firemní klientelu,“ uvedl obchodní ředitel Hyundai Motor Czech Ondřej Pospíšil.

Tucson slaví vynikající prodejní výsledky v roce 2022 napříč Evropou

Mimo České republiky by Tucson v roce 2022 oblíbeným modelem také ve zbytku Evropy, včetně nejvýznamnějších trhů.

Ve Španělsku byl Tucson s celkem 21 985 prodanými vozy v roce 2022 nejprodávanějším modelem na trhu. Španělští zákazníci oceňují na modelu Tucson především nejmodernější prvky výbavy, atraktivní design a široký výběr pohonů vyhovujících všem řidičům. Španělský dovozce značky Hyundai uzavřel loňský rok na třetím místě a na španělském trhu dosáhl rekordního podílu 7,32 procenta.

Ve Velké Británii získal Hyundai v roce 2022 historicky nejvyšší tržní podíl 5,0 procenta díky 80 419 registrovaným novým vozům. Z toho 27 839 registrací, resp. 35 procent z celkového prodeje, připadalo na model Tucson. Středně velké SUV s rozsáhlou výbavou, elegantním designem a nízkoemisními pohony dosáhlo ve svém segmentu tržního podílu 5,3 procenta. Tucson byl u britských spotřebitelů nejoblíbenějším středně velkým SUV a celkově sedmým nejprodávanějším modelem ve Velké Británii.

Ve Francii byl Tucson s téměř 18 000 registracemi nejoblíbenějším modelem značky Hyundai v roce 2022. Tucson byl také absolutně nejprodávanějším modelem v Irsku, kde Hyundai prodal 6432 těchto vozů.

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3