INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

mo neyKlesá počet zachycených pokusů o pojistný podvod u životního pojištění, trendem jsou naopak podvody v pojištění odpovědnosti. V roce 2019 prověřovali vyšetřovatelé v Kooperativě 1346 podezřelých pojistných událostí, o cca 30 % více než v roce 2018.

Pojistný podvod se podařilo prokázat v 834 případech a celková uchráněná hodnota dosáhla částky 56 milionů Kč. „V roce 2018 to bylo 623 podvodů, uchráněná hodnota byla sice přes 190 milionů kč, ale ta byla ovlivněna dvěma úmyslnými požáry za celkem 120 milionů Kč, které se nám podařilo odhalit“, představuje aktuální čísla pojistných podvodů Dita Němečková, vedoucí Odboru vyšetřování a prevence v pojišťovně Kooperativa.

Oproti předchozím letům, kdy mezi podvody kralovalo pojištění osob, se nyní do popředí opět dostává pojištění motorových vozidel. „Celkem jsme vloni u motorových vozidel odhalili 210 podvodů. V pojištění osob to bylo 545 případů. Loňský výsledek ovlivnilo ukončení případu organizované skupiny na Chomutovsku, které se nám nakonec podařilo prokázat téměř 300 podvodů. Tuto skupinu jsme sledovali již od roku 2017. Od roku 2015, kdy se nám podařilo odhalit první velkou organizovanou skupinu v životním a úrazovém pojištění, postupně zavádíme nová opatření a kontrolní mechanismy, díky kterým se podařilo počet podvodů u pojištění osob výrazně snížit,“ odhaluje vývoj v nejproblematičtějších segmentech Dita Němečková.

Novým trendem pak jsou podvody v pojištění občanské odpovědnosti, nejčastěji se jedná o rozbité mobilní telefony, notebooky nebo televizory. „Řešili jsme případ rodiny s „velmi nešikovným“ nezletilým synem. Opakovaně rozbíjel sousedům a známým rodiny právě mobilní telefony a notebooky. A kuriózní byl zejména poslední nahlášený případ. Chlapec měl na návštěvě u sousedů ze stolu shodit notebook a rozbít ho. Rodina nechala notebook opravit a po opravě poslala maminka synka, ať dojde počítač k sousedům vrátit. Chlapec, však měl „smůlu“, při cestě zakopl a notebook opět rozbil,“ popisuje „typický“ podvod v této oblasti Dita Němečková.

Z regionálního hlediska byla v roce 2019 nejhorší situace v Ústeckém kraji, kde Kooperativa prokázala 182 podvodů. Následuje Karlovarský kraj, kde se jednalo o 152 podvodů. K nejklidnějším regionům z hlediska pojistných podvodů patří Zlínský a Olomoucký kraj, kde se Kooperativě podařilo odhalit 7, respektive po 15 pojistných podvodech.

(tz)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Za prací k nám

    Rostoucí životní úroveň se může projevovat různým způsobem. Český statistický úřad zjistil, že přibývá cizinců, kteří k nám přijíždějí za prací. Láká je slušný plat a dobré pracovní i životní podmínky. Tradičně nejvíc zaměstnanců pochází ze Slovenska, víc než polovina, následují Poláci a Rumuni. Na tom by snad nebylo nic tak překvapivého. Ale naši republiku si oblíbili i mnozí Němci, Francouzi, Italové a Britové. Převažují samozřejmě občané z Evropské unie, co nepotřebují pracovní povolení. Také co se věkového složení týká, mezi zahraničními pracovníky najdeme všechny kategorie, studenty a seniory nevyjímaje. To považuji za docela příznivou zprávu. Zvláště v době, kdy česká ekonomika potřebuje každou šikovnou ruku a hlavu.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Ochrana duševního vlastnictví v kontextu Inovační strategie ČR na léta 2019–2030 31. leden 2020

Vláda České republiky schválila počátkem roku 2019 klíčový dokument Inovační strategie České republiky 2019–2030 (Country for the Future), který RVVI zpracovala v úzké spolupráci s týmem osobností z řad podnikatelů, vědců, akademiků a zástupců veřejné správy. Dokument vytyčuje nové priority, jejichž naplnění by mělo Českou republiku do roku 2030 zařadit mezi nejinovativnější země Evropy. 

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE