INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

mo neyKlesá počet zachycených pokusů o pojistný podvod u životního pojištění, trendem jsou naopak podvody v pojištění odpovědnosti. V roce 2019 prověřovali vyšetřovatelé v Kooperativě 1346 podezřelých pojistných událostí, o cca 30 % více než v roce 2018.

Pojistný podvod se podařilo prokázat v 834 případech a celková uchráněná hodnota dosáhla částky 56 milionů Kč. „V roce 2018 to bylo 623 podvodů, uchráněná hodnota byla sice přes 190 milionů kč, ale ta byla ovlivněna dvěma úmyslnými požáry za celkem 120 milionů Kč, které se nám podařilo odhalit“, představuje aktuální čísla pojistných podvodů Dita Němečková, vedoucí Odboru vyšetřování a prevence v pojišťovně Kooperativa.

Oproti předchozím letům, kdy mezi podvody kralovalo pojištění osob, se nyní do popředí opět dostává pojištění motorových vozidel. „Celkem jsme vloni u motorových vozidel odhalili 210 podvodů. V pojištění osob to bylo 545 případů. Loňský výsledek ovlivnilo ukončení případu organizované skupiny na Chomutovsku, které se nám nakonec podařilo prokázat téměř 300 podvodů. Tuto skupinu jsme sledovali již od roku 2017. Od roku 2015, kdy se nám podařilo odhalit první velkou organizovanou skupinu v životním a úrazovém pojištění, postupně zavádíme nová opatření a kontrolní mechanismy, díky kterým se podařilo počet podvodů u pojištění osob výrazně snížit,“ odhaluje vývoj v nejproblematičtějších segmentech Dita Němečková.

Novým trendem pak jsou podvody v pojištění občanské odpovědnosti, nejčastěji se jedná o rozbité mobilní telefony, notebooky nebo televizory. „Řešili jsme případ rodiny s „velmi nešikovným“ nezletilým synem. Opakovaně rozbíjel sousedům a známým rodiny právě mobilní telefony a notebooky. A kuriózní byl zejména poslední nahlášený případ. Chlapec měl na návštěvě u sousedů ze stolu shodit notebook a rozbít ho. Rodina nechala notebook opravit a po opravě poslala maminka synka, ať dojde počítač k sousedům vrátit. Chlapec, však měl „smůlu“, při cestě zakopl a notebook opět rozbil,“ popisuje „typický“ podvod v této oblasti Dita Němečková.

Z regionálního hlediska byla v roce 2019 nejhorší situace v Ústeckém kraji, kde Kooperativa prokázala 182 podvodů. Následuje Karlovarský kraj, kde se jednalo o 152 podvodů. K nejklidnějším regionům z hlediska pojistných podvodů patří Zlínský a Olomoucký kraj, kde se Kooperativě podařilo odhalit 7, respektive po 15 pojistných podvodech.

(tz)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Konec schůzování

    Koronavirová krize znamená nejen obrovskou zkoušku pro celou společnost, přináší mnoho těžkostí a v důsledku velké ztráty, ale zároveň mění náš postoj. To, co jsme byli zvyklí dělat jako samozřejmost, se ukáže jako zbytné nebo kontraproduktivní, a objeví se nové možnosti, přístupy, metody, technologie, způsoby myšlení a jednání. Napadlo mě, že zákaz shlukování skoncoval s naší slabostí pro schůze a nekonečné porady. Ukazuje se, že i bez nich můžeme dobře a dokonce i lépe fungovat. Lidé mohou využít videokonference, chytré telefony a maily, prostředky komunikování na dálku. Zároveň zkrátí nekonečné hovory na nezbytné a efektivní minimum. Až se z virové epidemie vyléčíme, bude až těžké se znovu vracet k schůzování, kde se hodně řeční, ale málo vyřeší. A v tom vidím jednu z pozitivních věcí, které koronavirus přináší. Pavel Kačer

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Řízení kvality přináší prestiž nejen na mezinárodním poli 16. březen 2020

Úřad průmyslového vlastnictví dosáhl na poli řízení kvality vynikajících výsledků. Korunovány byly například loni oceněním Manažer kvality roku, jež loni udělila Česká společnost pro jakost Ing. Miroslavu Paclíkovi, Ph.D., řediteli odboru patentových informací a představiteli vedení pro integrovaný systém řízení ÚPV. Co všechno činnost související s kvalitou obnáší, jaký užitek Úřadu i jeho klientům dává a jakou inspiraci ostatním může poskytnout, o tom je následující rozhovor se jmenovanou osobností:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE