INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Řada Čechů vnímala platby na internetu jako rizikové a hledali jiné možnosti, jak za zboží na internetu zaplatit. Spuštěním služby 3D Secure, která zabezpečuje internetové transakce na certifikovaných obchodech, ČSOB a Poštovní spořitelna přinesly i těmto obezřetným klientům možnost, jak platit na internetu a přitom se nebát zneužití karetních informací. Zájem o službu 3D Secure je znatelný i z dat za prvních pět týdnů od uvedení služby, kdy ji začalo využívat více než 36 tisíc klientů ČSOB a Poštovní spořitelny.

„Výrazný zájem o službu 3D Secure v prvních dnech od zavedení nás mile překvapil. Klienti totiž reagovali pouze na informaci v internetovém bankovnictví, nebo na různých serverech podporující tento typ zabezpečení. Věřím, že díky 3D Secure vzroste důvěra k transakcím na internetu a poroste i jejich objem," popsal Peter Demjanovič, ředitel útvaru Karty ČSOB.

Samotná platba kartou na internetu probíhá tak jako doposud. V průběhu platby kartou se na stránce obchodníka objeví loga Verified by Visa či Mastercard Secure Code. Po zadání bezpečnostních údajů karty klientovi dorazí na mobil ještě ověřovací SMS klíč, kterým platbu potvrdí. Internetové platby kartou potvrzené SMS heslem jsou tak srovnatelně bezpečné jako transakce v internetovém bankovnictví.

Klienti novou službu využijí v českých i zahraničních e-shopech, jelikož služba je dnes již mezinárodním standardem.

Aktivace služby 3D Secure je pro klienty ČSOB a Poštovní spořitelny velmi jednoduchá. Mohou navštívit pobočku ČSOB nebo obchodní místa Poštovní spořitelny, kde s pracovníkem aktivaci služby projednají, nebo mohou službu aktivovat jednoduše prostřednictvím internetového bankovnictví. Při aktivaci budou vyzváni k zadání čísla mobilního telefonu, na které jim poté budou chodit jednorázové SMS kódy pro potvrzení platby.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3