INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

Max banka v roce 2023 vykazuje výrazný růst ve všech klíčových obchodních ukazatelích a blíží se hranici 50 000 klientů. Čistý zisk za 1. pololetí letošního roku dosáhl 158,2 milionu korun, vloni přitom ještě jako Expobank vykazovala ztrátu. Pod křídly skupiny CREDITAS se více než ztrojnásobila i bilanční suma Max banky, která dosáhla bezmála 48 miliard korun.

Hlavním faktorem růstu bilanční sumy je růst objemu přijatých klientských vkladů, který k 30. červnu 2023 převyšoval 44 miliard korun a je nejvýznamnější položkou pasiv. Čistý meziroční nárůst o 35,7 miliard korun odráží aktuální vývoj na finančních trzích, nabízené úrokové sazby i apetit klientů, kterým Max banka nabízí atraktivně úročený spořicí účet. I díky němu si připsala více čtyřnásobný meziroční nárůst klientů na aktuální počet 46 000.

„Tyto výsledky nás nesmírně těší a věřím, že na ně ve zbytku roku navážeme. Po úspěšném nasazení nového moderního core systému Flexcube nastal čas i pro rozvoj dalších služeb a produktů. První novinkou druhého poletí je zvýšení sazby na eurovém spořicím účtu na 0,75 % ročně,“ říká předsedkyně představenstva Max banky Ivana Pícková.

Hodnota vlastního kapitálu Banky k 30. červnu 2023 činila 2,7 mld. Kč.

Max banka působí na bankovním trhu již od roku 1991. Během své 32leté historie působila pod značkami LBBW Bank CZ a.s., BAWAG Bank CZ a.s. či Expobank CZ a.s. Banka nabízí online produkty pro retailovou klientelu od platebního styku po depozitní produkty. Max banka a.s. je součástí české finanční skupiny CREDITAS, která se zaměřuje především na dlouhodobé investice v konzervativních odvětvích. Hlavními pilíři podnikání skupiny jsou finanční služby, reality a energetika.

(tz)

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE