INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

BCPAkcie společnosti W.A.G Payment Solutions, Plc (EUROWAG) budou od 23. října obchodovány na trhu Free Market Burzy cenných papírů Praha. Obchodování bude probíhat v českých korunách pod zkráceným názvem WAG PAYMENT (ISIN GB00BLGXWY71), ticker WPS. Emisi na trh uvádí WOOD & Company.

EUROWAG, který je primárně obchodován na Main Market London Stock Exchange, bude 23. října uveden na Free Market Burzy cenných papírů Praha. Zahajovací cena bude odvozena od ceny ze dne 20. 10. na London Stock Exchange a bude přepočtena aktuálním kurzem GBP/CZK dle České národní banky. Emise je na trh uváděna na základě žádosti člena burzy, společnosti WOOD & Company.

„EUROWAG podnikající v oblasti komerční silniční dopravy a digitalizace jejích služeb, by měl na pražské burze jako zástupce nového sektoru zaujmout. Akcie jsou z našeho pohledu fundamentálně atraktivní a na svém primárním trhu v Londýně bohužel trochu přehlížené. Doufáme, že lokální investoři tuto nabídku ocení a akcie se stanou součástí jejich portfolií. S titulem se bude obchodovat v korunách v segmentu Free Market a do budoucna doufáme, že se emise může stát součástí indexu PX, což by mělo přinést další zájem ze strany institucionálních investorů,“ komentuje vstup akcií EUROWAGu na pražskou burzu Josef Kohout, vedoucí tradingu WOOD & Company.

Likviditu na trhu Free Market budou od prvního obchodního dne podporovat společnosti Wood & Company a J&T Banka, další členové burzy se mohou připojit. Na trhu Free Market jsou obchodovány zahraniční emise, které jsou primárně obchodovány na jiných regulovaných trzích. Emise jsou na tento trh uváděny po dohodě se členy burzy.

„EUROWAG je firma s českými kořeny, která bude pro investory vítaným zpestřením. Jsem si jistý, že investoři na pražské burze dokáží lépe ocenit kvality tohoto emitenta a uvítají možnost obchodovat tuto společnost bez nutnosti platit britskou transakční daň. Pevně věřím, že i přes velké náklady vyvedení akcií z britského depozitáře, aby se později mohly na pražské burze obchodovat bez daně, se nám podaří u této emise získat signifikantní podíl objemu obchodů stejně, jako se to povedlo dříve u emise AVAST,“ říká Jiří Opletal, zástupce generálního ředitele Burzy cenných papírů a ředitel odboru obchodování a listingu.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3