INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Image 2023 09 26 at 09.53.42Učitelé z různých koutů České republiky, ale i ze zahraničí se 21. září 2023 sešli na tradiční odborné konferenci Finančně gramotná a podnikavá škola. Tuto akci již sedm let pořádá yourchance o.p.s. s cílem kultivovat výuku zdravých finančních návyků a rozvoj podnikavých kompetencí na základních a středních školách.

Konference přinesla několik zajímavých témat, mezi nimiž vynikl interaktivní přístup soutěže Rozpočti si to!, která motivuje studenty k praktickému porozumění finančních otázek, a je zaměřena na praktickou aplikaci finanční gramotnosti v běžném životě.

Významný prostor v programu dostaly také školy, které získaly některý z certifikátů Finančně gramotná škola. Jejich zástupci pak hovořili o tom, co jim proces certifikace přinesl jak v oblasti obsahu a způsobu výuky, ale i na úrovni zapojení školy do širšího působení vůči rodičům, dalším cílovým skupinám. Nejvíce si pochvalovali vlastní aktivitu žáků, ke které byli procesem certifikace motivováni a vedeni.

Během konference byl představen také projekt Vítej v Česku, který má za cíl zjednodušit adaptaci ukrajinských uprchlíků v českém prostředí, ať už se jedná o český školský systém, nebo trh pracovních příležitostí. Významnou částí projektu je právě rozvoj finanční gramotnosti a podnikavých dovedností.Image 2023 09 26 at 11.25.02 copy

Tradiční součástí konference bylo také ocenění certifikovaných škol a představení příkladů dobré praxe. Celý program konference byl zaměřen na sdílení osvědčených postupů, výměnu zkušeností a hledání nových přístupů k výuce finanční gramotnosti a podnikavosti. Diskutovalo se také o tom, co se ve výuce osvědčuje a jak vzdělávat k finanční gramotnosti budoucí učitele. Významným tématem konference bylo také zapojení technologií do výuky a jejich vliv na vzdělávání v budoucnosti. Diskuze se dotkla i otázky umělé inteligence a jejího potenciálního vlivu na školství a výuku.

Letošní ročník se poprvé mohl pochlubit mezinárodní účastí, a to konkrétně v panelu na téma Stáže učitelů. Zastoupeny tu byly jak české školy, tak mezinárodní školy působící v Praze, ale i hosté ze zahraničí, konkrétně ze škol v Turecku.

Konference by se nemohla konat bez podpory svých partnerů, kterými byly společnosti Jan Hotels, Česká Mincovna, projekt Hraj s rozumem společnosti Sazka a Meatest. Všem patří velké poděkování.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3