INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

IMG 5682 copyVajíčka a Štědrý den či Silvestr k sobě patří. Bramborový salát, řízky, obložené chlebíčky, cukroví, vánočka – k tomu všemu vejce potřebujeme. Zejména studená kuchyně je často doménou mužů a při přípravě obložených mís, jednohubek a podobných radostí se vyřádí a s chutí nechávají pracovat svoji představivost. Vaření je pro mužskou polovinu lidstva i chutným odpočinkem, k čemuž ženy často doplňují svou doušku: kéž by pánové relaxovali častěji! A tak dovolte, abychom i nyní, v letošním prosincovém vydání, za dodavateli vajíček špičkové kvality a výrobci vaječných specialit ještě jednou zavítali, byť jen pár řádky.

Jedna z našich nejvýznamnějších firem v chovu nosnic, výroby a zpracování vajec, společnost OVUS – podnik živočišné výroby ve Slaném-Kvíci, není totiž na stránkách Prosperity i přílohových titulů žádným nováčkem. Kromě mnoha jiných zajímavých informací o sortimentu nebo inovacích je nepřehlédnutelnou i ta, že společnost OVUS je na našem trhu také nejvýznamnějším producentem barvených vajec.
Pro tyto účely využívá moderní technologickou linku, která v plném výkonu dokáže vejce uvařit, obarvit v šesti barevných odstínech a šelakem impregnovat skořápku tak, že se minimální doba trvanlivosti zvýší na 40 dní. Neméně zajímavou je však skutečnost, že na rozdíl od českých poměrů, kdy bývají barvená vejce pouze tradičním doplňkem velikonoční tabule, jsou takováto vejce v některých evropských zemích celoroční záležitostí. Na rozdíl od Česka nejsou totiž nijak vázána na jarní tradici a bývají považována za nepostradatelný doplněk třeba piknikového menu. Jedno je však jisté a platí pro Čechy i jiné národy: vajíčka chutnají všem a za každých okolností, v zimě i v létě, a tak není divu, že ta vařená tvoří i součást našich svačin doma či na cestách stejně tak dobře jako prvek zdobný při slavnostních příležitostech. Barevná vajíčka jsou lákavá už na první pohled, oči kupují, navíc tedy s komfortem uspořené práce i času. Vejce s přidanou hodnotou již tedy nejsou ničím výjimečným a lze si této designové laskominy dopřát naplno kdykoli a kdekoli. Samozřejmě za předpokladu, že využijeme nejen podnikové prodejny společnosti OVUS ve Slaném-Kvíci, ale i na jiných místech, kde jsou k mání potraviny či lahůdky obohacené o produkty z OVUS.       

(nov)
www.ovus.cz

Slovo ke dni

  • Rozmýšlíme se, mlžíme, ztrácíme důvěru

    Rozmýšlení se stalo módou. Spousty lidí místo toho, aby daly najevo, že chtějí to nebo nechtějí ono, raději řeknou, že si to rozmyslí. A když nastane čas, že by měli být už rozmyšleni, vymluví se, a sdělí, že je to těžké, ať jim dáme ještě pár dní, měsíců či neznámo jakou dobu. Domnívají se, že téma upadne v zapomnění, že vyšumí a že s ním nebudou mít tedy práci. Je to rozšířený styl komunikace, který však nikam nevede. Otázkou je, zda vést má nebo skutečně směřovat nikam.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

Vladimír Mařík kopie

Motivovaní lidé neznají překážek 3. červenec 2020

Český respirátor získal evropskou certifikaci Zdá se to až neuvěřitelné. Je to ale skutečnost. Znova se potvrdilo, jak velký je potenciál lidí, co všechno dokážou a jak významně mohou zasáhnout do dějin technologií nebo třeba organizace práce. Několik desítek českých firem za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu se během pandemie koronaviru spojilo, vyvinulo a začalo sériově vyrábět masku RP95-M. Respirátor, který poskytuje nejvyšší míru ochrany, navrhli na CIIRC ČVUT pro 3D tisk. Data pro výrobu si lze stáhnout zdarma s volnou licencí, maska je tak dostupná už ve více než třiceti zemích světa. Ve fyzické podobě se tento český ochranný prostředek nyní může rozšířit ještě víc, nově má totiž evropskou certifikaci.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE