INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Zapomenuté odvětví, které nás proslavilo po světě. Zahradnictví, šlechtitelství, láska ke krásnému. Vzpomínáte? Truhlíky na oknech zaplněné plejádou pestrých květů petúnií nebo muškátů, které přivolávaly s nadšením sluneční paprsky a oznamovaly, že léto je v plném proudu. Kde se však ta pestrá škála variet vzala. Kdo v tom má prsty? Doslova. Možná byste se divili. Mnohé z nich vyšly zpod rukou právě českých lidí. Z jejich láskyplné péče, umu, trpělivosti. Ze všech těch vlastností, jež českého člověka dělají člověkem budoucnosti i přítomnosti, maximálně oddanému svému poslání. Ne. Tohle už není jen profese. Pochybuji, že by se někdo dokázal věnovat šlechtění květin i jiných rostlinek, aniž by svou práci nevnímal zároveň jako životní radost a poslání. A takovým lidem vděčíme za mnohé. Obyčejná všednost, na kterou už jsme si přivykli, skrývá příběhy a životy pěstitelů i šlechtitelů. Kde jinde než mezi voňavými květy, zářivou zelení, která tvoří překrásnou spojnici mezi přírodou a kulturou, bychom snad chtěli relaxovat ve světě plném techniky? Teď už víme, že skvostem nejsou jen rostliny, nýbrž i lidé, kteří se jim věnují celou svou duší. Díky jejich snahám se můžeme těšit třeba takovými klenoty mezi hrnkovými rostlinami jako je Petunia Hybrida Purple Velvet F1 nebo Begonia  Boliviensis Copacabana F1.

Kateřina Šimková

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3