INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Stali jsme se spontánně amatérskými ornitology. Zajímá nás totiž, jaké bude v středně a dlouhodobém výhledu počasí a na předpovědi „rosniček“ se spolehnout nedá, případně se nedají ani zjistit. Proto jsme se rozhodli odhadovat, jak bude, podle zkušeností našich předků. Ti používali různé pomůcky, byli totiž dobrými pozorovateli přírody, jejích proměn a typických či netypických přírodních jevů. Už delší dobu si všímáme, že v zimě chybí naší krajině vrány. Loni se k nám černí ptáci nedostavili vůbec a podle toho vypadaly i zimní měsíce. Zřejmě vytušili, že za mrazem a sněhem musí víc na sever. Vyhlížení vran nevypadá dobře ani v tomto roce. Zatím jsme jich napočítali jen osm a to jsme do akce zapojili několik spřátelených osob. „Ruské vlaštovky“ zatím chybí a moc bychom nedali za to, že chybět budou i nadále. Že by i na ně platilo embargo EU? A tak ta nadcházející zima 2014/2015 je hodně na vážkách... Možná se však dočkáme zimních radovánek jak za starých časů a zmatené jsou pouze vrány. Kdo ví, uvidíme!

Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3