INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

Ženy zatím nebudou mít v České republice privilegium zastávat řídicí funkci jen díky svému pohlaví. Sobotkova vláda smetla povinné kvóty ze stolu a nevyhověla tak požadavkům feministek. Spor, zda mají být ženy pozitivně diskriminovány, se u nás vede už delší dobu. Zastánci kvót argumentují horší pozicí žen na pracovním trhu. Odpůrci jsou přesvědčeni, že každý byrokratický zásah je špatný a přináší víc problémů než prospěchu. Není bez zajímavosti, že většina úspěšných manažerek a podnikatelek žádné zvýhodnění vůči mužům nevyžaduje a současný stav nepokládá za diskriminující. Gender, stáří, barva pleti, náboženské vyznání by automaticky neměly nikoho ve společnosti poškozovat nebo favorizovat na úrok ostatních. Hlediskem k zastávání nějaké funkce, společenského postavení a profese musí být jen odborné a morální předpoklady. Na nejexponovanějších místech ať se prosadí ti, kteří patří k nejlepším odborníkům, ne ti, kteří jsou víc muži, ženy a nebo z diskriminovanějšího etnika.

Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Vraťme život krajině!

    Česká společnost ornitologická a Českomoravská myslivecká jednota předaly ministru zemědělství petici Vraťme život krajině s 55 tisíci podpisy. Upozorňují, že naše krajina trpí intenzívním hospodařením a nevhodnými zásahy. Indikátorem toho, že něco děláme špatně, je velký úbytek ptactva a také hmyzu. Není pochyb, že bez moderního zemědělství bychom neuživili přes 10 milionů obyvatel. Na druhou stranu si pěstitelé a chovatelé musí sáhnout do svědomí a říci, kdy si svou úlohu zjednodušují a kdy volí snadnější postup na úkor ochrany přírody. Kompromis bude stát hodně úsilí, možná i trochu peněz, ale je nevyhnutelný. Nikdo nemůže žít a dlouhodobě hospodařit na mrtvé půdě, v pusté krajině, v umělém prostředí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Sto let pro ochranu nejlepších nápadů 15. říjen 2019

Sté výročí zřízení tehdejšího Patentního úřadu v Praze je příležitostí připomenout si nejen významná, ale i obtížná období oboru průmyslové vlastnictví i činnosti Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE