INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Ženy zatím nebudou mít v České republice privilegium zastávat řídicí funkci jen díky svému pohlaví. Sobotkova vláda smetla povinné kvóty ze stolu a nevyhověla tak požadavkům feministek. Spor, zda mají být ženy pozitivně diskriminovány, se u nás vede už delší dobu. Zastánci kvót argumentují horší pozicí žen na pracovním trhu. Odpůrci jsou přesvědčeni, že každý byrokratický zásah je špatný a přináší víc problémů než prospěchu. Není bez zajímavosti, že většina úspěšných manažerek a podnikatelek žádné zvýhodnění vůči mužům nevyžaduje a současný stav nepokládá za diskriminující. Gender, stáří, barva pleti, náboženské vyznání by automaticky neměly nikoho ve společnosti poškozovat nebo favorizovat na úrok ostatních. Hlediskem k zastávání nějaké funkce, společenského postavení a profese musí být jen odborné a morální předpoklady. Na nejexponovanějších místech ať se prosadí ti, kteří patří k nejlepším odborníkům, ne ti, kteří jsou víc muži, ženy a nebo z diskriminovanějšího etnika.

Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3