INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Ještě se nestalo, aby u nás naměřili meteorologové k ránu v listopadu 16 stupňů jako dnes. Už teď není pochyb o tom, že letos bude celý měsíc rekordně teplý. Takové počasí prospívá vinným hroznům a pěstitelé vědí, že letošní ročník bude naprosto skvělý. Pesimisté mohou poukazovat na extrémní sucho, které s vysokými teplotami a nedostatkem srážek souvisí. Ale máme s tím bojovat? Navštívil jsem velký zemědělský podnik na okraji Prahy a poslouchal moudrá slova jeho předsedy. „Sucho bylo, je a bude, na to jsou hospodáři zvyklí. Ale neměli by jim lidé z města, kteří o práci s půdou, zvířaty, živým materiálem nemají ani ponětí, radit, co mají dělat.“ Ano, málokterý rok vyjde podle představ a přání všech lidí. Buď je teplo a sucho, nebo zase moc zima a příliš prší. Měli bychom důvěřovat přírodě, že si s obvyklými povětrnostními vlivy poradí. A ne ji znásilňovat prostředky, které se za pár let zpravidla ukáží jako naprosto nevhodné. Prostě už neporoučejme větru dešti!

Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Ochlazení z Bruselu

    Svět se dostal do bezprecedentní situace. Kdo by před rokem řekl, že Evropská unie bude firmám a lidem nakazovat, jak si mají zatopit. Kolik stupňů Celsia bude v pořádku, kolik ne a kdy si budou teplomilní hříšníci koledovat o trest. Vracíme se tak do časů direktivní ekonomiky, do dob, kdy strana a vláda nařizovala, co kdo smí a nesmí. V kapitalizmu přece měla místo nařízení a zákazů usměrňovat chování společnosti neviditelná ruka trhu. Jenže ani ta, jak se ukazuje, nezískala plnou důvěru vedení. Ano, zemního plynu, elektřiny i dalších energií se nebude dostávat, ale s jeho kritickým nedostatkem roste jejich cena. Kdo tedy bude moci příští zimu topit „pánu Bohu do oken“? Myslím si, že skoro nikdo. Omezovat se ve spotřebě a snižovat náklady se stane nutností, pokud mají firmy a domácnosti přežít krizové období. Tento ekonomický zákon...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Formulace zásad mediační dohody 10. srpen 2022

V předchozích příspěvcích jsme se seznámili s těmi fázemi mediace, ve kterých IP mediátor navozuje pocit vzájemné důvěry a pozitivního ovzduší pro mediační jednání, nastavuje základní pracovní a společenská pravidla, a také aktivně naslouchá stranám a pojmenovává předměty jednání. Strany konfliktu však nebyly zatím připraveny spolu efektivně komunikovat a vzájemně si na­slouchat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3