INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Česká koruna nesmí být moc tvrdá, proto ji centrální banka svými intervencemi už přes dva roky znehodnocuje. Bouřili se proti tomu občané, odbory, dokonce i prezident republiky M. Zeman, ale nic nepořídili. Změkčovat měnu se bude dál, nejméně ještě rok. Na takto zvýhodněné podmínky si zvykli exportéři i nadnárodními společnosti, jimž se v ČR zlevnila pracovní síla. Avšak ani na jaře 2017 nemusí být s opatřeními ČNB proti domácí měně konec. Záležet bude na Evropské centrální bance, zda ukončí kvantitativní uvolňování, tedy uvádění dalších a dalších miliard euro do oběhu za účelem zvýšení inflace. A protože se ne a nedaří nastartovat inflační růst cen v EU, nebude patrně možné ani zastavit rotačky, které chrlí do světa stále nové bankovky. Kdyby je česká banka přestala nakupovat, koruna by prudce posílila a mohla přivodit domácí, silně proexportní ekonomice, problém. Globus má krásný reklamní slogan: Tady je svět ještě normální! Má pravdu, všude jinde, a hlavně v bankovním světě, už dávno není.

 

Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Ochlazení z Bruselu

    Svět se dostal do bezprecedentní situace. Kdo by před rokem řekl, že Evropská unie bude firmám a lidem nakazovat, jak si mají zatopit. Kolik stupňů Celsia bude v pořádku, kolik ne a kdy si budou teplomilní hříšníci koledovat o trest. Vracíme se tak do časů direktivní ekonomiky, do dob, kdy strana a vláda nařizovala, co kdo smí a nesmí. V kapitalizmu přece měla místo nařízení a zákazů usměrňovat chování společnosti neviditelná ruka trhu. Jenže ani ta, jak se ukazuje, nezískala plnou důvěru vedení. Ano, zemního plynu, elektřiny i dalších energií se nebude dostávat, ale s jeho kritickým nedostatkem roste jejich cena. Kdo tedy bude moci příští zimu topit „pánu Bohu do oken“? Myslím si, že skoro nikdo. Omezovat se ve spotřebě a snižovat náklady se stane nutností, pokud mají firmy a domácnosti přežít krizové období. Tento ekonomický zákon...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Formulace zásad mediační dohody 10. srpen 2022

V předchozích příspěvcích jsme se seznámili s těmi fázemi mediace, ve kterých IP mediátor navozuje pocit vzájemné důvěry a pozitivního ovzduší pro mediační jednání, nastavuje základní pracovní a společenská pravidla, a také aktivně naslouchá stranám a pojmenovává předměty jednání. Strany konfliktu však nebyly zatím připraveny spolu efektivně komunikovat a vzájemně si na­slouchat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3