INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Stát versus šmejdi, už několikáté kolo souboje, v němž zatím není vítězů, jen poražených. Organizátoři loni pořádali méně předváděcích akcí. Dostali pokuty za 30 milionů korun. Kolik bylo napálených seniorů a o co se je podařilo zkasírovat, nikdo neví. Je s podivem, že stále stejná finta zůstává i po letech výnosná. Veřejnost, podrobně a pravidelně seznamována s pochybnými praktikami šmejdů, jim opakovaně sedá na lep. Bez ohledu na to, že legislativní rámec pro tuto činnost se zmenšuje a zpřísňuje. Podstata problému totiž spočívá tam, kam zákony nesahají. Někteří lidé si stále myslí, že mohou dostat něco zadarmo, že ostatní přechytračí. Nejen na úžasném zájezdu s občerstvením. Vypočítavost se ale ani v tomto případě nevyplácí. Můžeme předváděcí akce pro důchodce úplně zakázat, šmejdy pozavírat, stejně to nebude nic platné, dokud si lidé neuvědomí. že žádný oběd není zadarmo. 

Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3