INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

Ministr zemědělství chce rázně zakročit proti nekřesťansky nízkým cenám mléka. Některé obchodní řetězce nabízejí totiž v akci litr za korunu. Podle ministra jde o znevažování práce chovatelů a navíc taková nabídka vede k plýtvání. Z logiky věci vyplývá, že stát opět zavede minimální ceny potravin, ještě předtím znovu otevře Státní cenový úřad jako za dob socializmu. Zajímavé je, že projekt Mléko zdarma do škol stejný úřad podporoval, i když bylo jasné, že mnoho dětí se nad tímto nápojem ušklíbne a krabičku zahodí. Můžeme tedy čekat, že cenotvorba v rukou státních úředníků povede ke zdražování jídla, abychom opět získali úctu k práci zemědělců, potravin si náležitě vážili a zboží aspoň třikrát v ruce obrátili, než ho vložíme do nákupního vozíku. Ve stejný den oznámila česká média, že poslancům se nelíbí, že ve sněmovní restauraci se jí příliš draho. Odhlasují se tedy nižší ceny pokrmů, protože, jak známo, právě oni mají hluboko do kapsy. Nedivte se, svět se stále točí, jako se vždycky točil - a pán není kmán!

Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Když prsty zahálejí

    Člověk by měl držet krok s rychlým postupem technologií. To jsem si znovu uvědomil, když jsem dostal do ruky nový smartphone. Ten umí nejen psát, ale i odezírat z úst a slova převádět na text. Proč to tedy nevyzkoušet? Nechám tentokrát prsty zahálet a zkusím namluvit svoji první glosu. A uvidím, jestli umělá inteligence dokáže být stejně dobrá, nebo dokonce lepší než ta přirozená. Začnu tedy do mikrofonu diktovat, první slova se objevila na displeji a k nim přibyla další. Nakonec z toho vznikla smysluplná věta a věty daly dohromady hotový text. A výsledek? Až na jednu hrubku naprosto perfektní! Takže to vypadá že moje prsty budou stále víc zahálet a víc toho zůstane pro pusu.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

lukas zmeskal

Průmyslová práva se dotýkají každé firmy 18. červen 2020

Ochránit nápad, na němž stojí podnikání, je pro firmu buď samozřejmost, anebo záležitost, jíž nevěnuje velkou pozornost. Mgr. Lukáš Zmeškal se během své praxe patentového zástupce setkává s oběma případy. Jako partner ve společnosti patentových zástupců Langrova, s.r.o., v Plzni i jako předseda Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů či spoluorganizátor mezinárodní výstavy technologických novinek, patentů a inovací Invent Arena v Třinci (ta letošní se posouvá až na rok 2021) se již setkal s řadou příběhů, které svým způsobem píší dějiny podnikání u nás. Jak právě on nahlíží na ochranu duševního vlastnictví?

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE