INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
StickyPassword_RGB_maleFirma Lamantine Software, výrobce populárního programu Sticky Password, rozšiřuje svoje osvětové aktivity v oblasti internetové bezpečnosti. Reaguje tak na skutečnost, že většina uživatelů internetu stále nedodržuje základní návyky při zacházení se svou on-line identitou.

Cílem kampaně je zvýšit povědomí o zásadách opatrnosti při nakládání s citlivými osobními daty na internetu. Zejména pak chce upozornit na „zlatá" pravidla při vytváření hesel a zacházení s nimi. Právě heslo bývá často jedinou a často podceňovanou ochranou citlivých údajů. Již dnes mohou uživatelé internetu najít spoustu užitečných tipů a článků na webových stránkách společnosti a nově též na blogu či Facebooku. Pro čtenáře budou v průběhu roku připraveny nejen články, ale i řada kvízů a soutěží.

„Téměř každý den se v médiích setkáváme s případy odcizených a zneužitých on-line identit. Řadě těchto incidentů by přitom bylo možné předejít, pokud by se uživatelé chovali na internetu obezřetně. To se však již dávno netýká jen on-line přístupu k bankovním účtům. Například přístup k soukromému e-mailovému účtu či účtu na některé ze sociálních sítí odhalí útočníkovi více, než si je případná oběť ochotna připustit", říká Tomáš Hofer, spoluzakladatel firmy Grisoft a člen dozorčí rady Lamantine Software.

Sticky Password

Program byl uveden na trh již v roce 2001 jako nástroj pro bezpečné uložení hesel. V současné době program nabízí vedle správy, šifrování a generování silných hesel také funkci automatického vyplňování on-line formulářů či možnost uložení libovolných citlivých osobních údajů do šifrované databáze. Sticky Password disponuje nejvýkonnějšími šifrovacími algoritmy. Navíc poskytuje účinnou ochranu před phishing útoky a key-loggery. Program lze používat i v přenosné verzi na USB zařízení. Zabezpečená hesla a jiné citlivé osobní údaje jsou tak vždy k dispozici nejen doma, ale i na cestách a to bez nutnosti instalace na cizím počítači.

Sticky Password se chová velmi nenápadně, nepoužívá žádný další panel nástrojů (toolbar) a jeho používání je velmi intuitivní. Je dostupný v několika jazycích.

O Lamantine Software

Lamantine Software a.s. se specializuje na vývoj aplikací v oblasti počítačové bezpečnosti. Cílem firmy je vyrábět výjimečný software, který bude praktický a užitečný. Produkt Sticky Password kombinuje bezpečnost a komfortní ovládání. Ve společnosti Lamantine Software, uplatňují své zkušenosti mimo jiné také někdejší manažeři významného hráče na poli bezpečnostního software společnosti Grisoft , včetně spoluzakladatele Grisoftu, Tomáše Hofera.

(tz)

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3