INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
StickyPassword_RGB_maleFirma Lamantine Software, výrobce populárního programu Sticky Password, rozšiřuje svoje osvětové aktivity v oblasti internetové bezpečnosti. Reaguje tak na skutečnost, že většina uživatelů internetu stále nedodržuje základní návyky při zacházení se svou on-line identitou.

Cílem kampaně je zvýšit povědomí o zásadách opatrnosti při nakládání s citlivými osobními daty na internetu. Zejména pak chce upozornit na „zlatá" pravidla při vytváření hesel a zacházení s nimi. Právě heslo bývá často jedinou a často podceňovanou ochranou citlivých údajů. Již dnes mohou uživatelé internetu najít spoustu užitečných tipů a článků na webových stránkách společnosti a nově též na blogu či Facebooku. Pro čtenáře budou v průběhu roku připraveny nejen články, ale i řada kvízů a soutěží.

„Téměř každý den se v médiích setkáváme s případy odcizených a zneužitých on-line identit. Řadě těchto incidentů by přitom bylo možné předejít, pokud by se uživatelé chovali na internetu obezřetně. To se však již dávno netýká jen on-line přístupu k bankovním účtům. Například přístup k soukromému e-mailovému účtu či účtu na některé ze sociálních sítí odhalí útočníkovi více, než si je případná oběť ochotna připustit", říká Tomáš Hofer, spoluzakladatel firmy Grisoft a člen dozorčí rady Lamantine Software.

Sticky Password

Program byl uveden na trh již v roce 2001 jako nástroj pro bezpečné uložení hesel. V současné době program nabízí vedle správy, šifrování a generování silných hesel také funkci automatického vyplňování on-line formulářů či možnost uložení libovolných citlivých osobních údajů do šifrované databáze. Sticky Password disponuje nejvýkonnějšími šifrovacími algoritmy. Navíc poskytuje účinnou ochranu před phishing útoky a key-loggery. Program lze používat i v přenosné verzi na USB zařízení. Zabezpečená hesla a jiné citlivé osobní údaje jsou tak vždy k dispozici nejen doma, ale i na cestách a to bez nutnosti instalace na cizím počítači.

Sticky Password se chová velmi nenápadně, nepoužívá žádný další panel nástrojů (toolbar) a jeho používání je velmi intuitivní. Je dostupný v několika jazycích.

O Lamantine Software

Lamantine Software a.s. se specializuje na vývoj aplikací v oblasti počítačové bezpečnosti. Cílem firmy je vyrábět výjimečný software, který bude praktický a užitečný. Produkt Sticky Password kombinuje bezpečnost a komfortní ovládání. Ve společnosti Lamantine Software, uplatňují své zkušenosti mimo jiné také někdejší manažeři významného hráče na poli bezpečnostního software společnosti Grisoft , včetně spoluzakladatele Grisoftu, Tomáše Hofera.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3